Kolekce ODIVI na SS 2018: hlavním tématem je TĚLO

03.10.2017

Odlišné vnímání krásy a různé formy těla byly hlavní inspirací k vytvoření kolekce značky ODIVI na sezónu jaro/léto 2018, kterou návrhářka Iva Burkertová představila na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Svým tématem se vrací k úplnému počátku bytí, kdy se tělo narodí čisté, nesvázané a bez předsudků a poukazuje na to, jak ho v čase svazují tradiční standardy krásy, které chce designérka kolekcí bourat.

Iva Burkertová se po několika sezónách spoluprací a tematických kolekcí vrací k jednoduchosti a zaměřuje se na to, co nás provází od úplného narození, a sice na tělo. "Narodíme se v něm radostní a bez předsudků, které vůči nám v tomto období nemá ani okolí. Přichází až časem. Společnost by si neměla přisuzovat právo diktovat trendy krásy, je důležité, aby se každý ve vlastním těle cítil dobře", komentuje designérka Iva Burkertová.

Kolekce ODIVI SS2018 začíná vyprávět příběh, jež je počátkem dlouhodobého tvůrčího tématu značky. Najdeme v ní kusy z průhledných tělových materiálů, které evokují lehkost na počátku, nechybí ani svěrací kazajky, které naopak poukazují na tělo sešněrované diktátem krásy společnosti. Nechybí rozvolněné siluety promítnuté v šatech, sukních nebo topech. Barevnosti kolekci dominuje tělová, vínová a černá.