Konference o módě a přehlídka studentů UMPRUM v rámci MBPFW

08.03.2019

Nedílnou součástí hlavního programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se vedle přehlídek a prezentací nových kolekcí staly také konference věnované módnímu průmyslu. Na ty letos naváže akce nazvaná Fashion Business Talk, kterou MBPFW pořádá ve spolupráci s britským velvyslanectvím v Praze. Přednášky zahraničních profesionálů z oboru s následnou interaktivní diskuzí se uskuteční v úterý 26. března od 13 - 15 hodin na půdě britského velvyslanectví v Praze.

Vůdčím tématem Fashion Business Talku bude, jak z účasti na týdnu módy vytěžit maximum a učinit svou prezentaci skutečně efektivní. Konference je tedy určena přímo módním návrhářům, kteří se na módních týdnech prezentují nebo účast zvažují. O příležitostech, které v dnešní době fashion week pro módní značky představuje, a jak je využít, bude mluvit například zkušená módní editorka a hledačka nových módních talentů Jessica Michaultová. Ta naváže na bohaté zkušenosti ze společnosti Launchmetrics zaměřené na datovou analytiku a technologie a nabídne tipy a doporučení pro módní značky, jak efektivně pracovat se sociálními médii. Jessica poprvé navštívila MBPFW na jaře 2015, kdy v rámci fashion talku pod záštitou rádiové show Modeschau Radia Wave nabídla rady pro začínající módní značky a mladé návrháře se zahraničními ambicemi.

Dalším významným hostem bude designérka s českými kořeny Martina Špetlová, která je součástí britské módní scény a vedle London Fashion Weeku se v minulosti představila i na přehlídkách MBPFW v Praze. Martina se podělí o zkušenosti ze spolupráce s britským obchodním domem Selfridges a přinese své tipy a poznatky týkající se etického fashion designu. Seznam významných hostů doplní designérský pár David Longshaw a Kirsty Wardová, jejichž značka LONGSHAW WARD zaměřující se na oblečení a doplňky pro ženy se objevila se na londýnském fashion weeku či během týdnů módy v Miláně a Paříži.

"Zika Ascher utekl z Čech do Británie před válkou," uvedl britský velvyslanec Nick Archer. "Ascherovy látky spustily módní revoluci, šily z nich velké módní domy. Úspěch Ziky Aschera podkresluje sto let anglo-českých vztahů, které letos připomínáme," dodal velvyslanec. Britské velvyslanectví podpořilo studentskou módní kolekci v rámci oslav #STOLET otevření britského velvyslanectví v pražském Thunovském paláci. Studenti předvedou kolekci svých modelů inspirovaných odkazem Ascherových jako součást Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Pod záštitou britského velvyslance Nicka Archera se uskuteční také přehlídka Ateliéru módní tvorby UMPRUM, která je na programu v neděli 24. března od 13 hodin. Kolekce Ascher Challenge vznikla v souvislosti s výstavou "Šílený hedvábník. Zika a Lída Ascher: Textil a móda" pořádanou Uměleckoprůmyslovým museem v Praze. Studenti Ateliéru módní tvorby měli možnost pracovat s originálními látkami firmy Ascher London Ltd., jež byla ve 20. století předním světovým výrobcem tištěných látek. Z původních látek a šátků v kombinaci s moderními materiály a technologiemi vznikly unikátní modely, jež představují historii v novém kontextu z pohledu dnešní mladé generace.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com.

foto: MBPFW, z přehlídky Jana Černého