La femme MiMi v nové kolekci vrací život materiálům z 20. let

05.06.2018

Nejnovější kolekce značky La femme MiMi na sezónu podzim/zima 2018 vrací život nejen tradičním textilním řemeslům a materiálům, ale i sérii ručně vyšívaných gobelínů, jejichž sbírka pochází z různých koutů Evropy.

Kolekce Zero waste FW18 se výběrem materiálů i barev nese v duchu vznešené atmosféry Vánoc a vyjadřuje autorčinu vášeň ke gobelínům. Ústředním tématem jsou staré ručně vyšívané obrazy i strojně tkané tapiserie, které hledala po starožitnictvích a bleších trzích. Během dvou let se jí podařilo vytvořit sbírku nalezených historických textilií pocházejících z dvacátých a třicátých let z nejrůznějších míst, která navštívila, jako je Portugalsko, Belgie, Francie, Ukrajina, ale i domácí Praha. "Když na blešáku najdu gobelínový obraz, nevidím kýč nebo něco, co už nemá uplatnění, ale hned se mi vybaví obraz žen, které jej vyšívaly. Vidím krásnou ruční práci a zábavu, která má tradici. Těší mě, že skrz módu mohu těmto gobelínům vrátit život," říká MiMi Lan Nguyen.

V sezóně na podzim a zimu 2018/2019 jako vždy nabídne nejoblíbenější zavinovací šaty, košile ze 100% vlny, košilkové šaty a prvky, které jsou nositelné po celý rok. Dominovat budou tlumené odstíny temně modré, šedé v kombinaci se světlými odstíny hřejivých růžových a nebesky modrých kabátků, zeleného i červeného sametu a pestrými gobelíny. Jejich recyklace volně navazuje na dlouhodobý projekt značky La femme MiMi s názvem Souvenir, v jehož rozvoji bude pokračovat i nadále. Kolekci doplní série kožených límečků všech tvarů a chybět nebude ani signifikantní výšivka, která má ve vietnamském Saigonu silně zakořeněnou tradici.

La femme MiMi je známá tradiční ruční tvorbou a výšivkami. Od začátku své modely vyrábí bezezbytkově a zbytky látek používá na límečky, pásky či lemování. "Nezbavuji se ani staré kolekce. Místo toho je pravidelně předělávám na nové unikátní kousky, stejně tak jako outletové oblečení. Baví mě dávat nevyužitým věcem druhou šanci a vdechovat jim nový život. La femme MiMi ale není žádná alternativní móda," popisuje MiMi Lan Nguyen svůj rukopis.

Kolekci bude možné zakoupit v pražské kamenné prodejně na adrese Štěpánská 53  na Praze 1 nebo na e-shopu.