LADA fashion používá nano materiály s unikátními vlastnostmi

28.04.2017

Na nedávno proběhlém Prague Design Weeku jsme se potkali s designérkou Ladou Vyvialovou Tomečkovou a moc rádi jsme se s ní pustili do řeči o její nejnovější kolekci z funkčních materiálů a značce LADA fashion, která je o životních postojích, vášních a svobodných rozhodnutí. Soustředí se na každodenní život a harmonii s okolím, přírodou i lidmi.

Styl, funkčnost, jednoduchost a nadčasovost. To jsou motivy značky LADA fashion. Je to luxus, který nemusí být na první pohled vidět, ale neomylně ho pocítíte. Střihy jsou zjednodušené do základních tvarů, co nejprostší a bez příkras, fungující v dlouhodobém horizontu. Zpracování a technologické detaily podtrhuje často originální ruční tisk a hlavně výjimečnost základního použitého materiálu, na který jsou v LADA fashion hrdí. Jde o speciální high-tech úplet s patentem NanoAg future fabric, vyráběný a barvený přímo pro značku LADA.

Modely LADA fashion tak umí i léčit. Může za to právě unikátní česká technologie výroby materiálů kombinující mechanické vlastnosti, strukturu pleteniny a tvar vlákna. Tyto materiály jsou mimořádně funkční díky obsaženému stříbru, jež je účinné a bezpečné antibiotikum. Nanočástice stříbra ovlivňují metabolismus buněčného systému bakterií a plísní a potlačují jejich přežívání. Modely LADA z těchto materiálů s trvalými vlastnostmi tak získávají antiseptické a dezodorační účinky vyplývající z potlačení růstu počtu bakterií a plísní. Jsou netoxické, nedráždivé a nevyvolávají alergické reakce. Materiály jsou testovány v akreditovaných laboratořích na velmi odolných bakteriích. Stříbro se z materiálů neuvolňuje a tedy nezatěžuje okolí.

Všechny tyto vlastnosti jsou trvalé, používáním neodstranitelné, což je velkou přidanou hodnotou a odlišuje je to od jiných běžných materiálů. Modely značky LADA fashion jsou tak dobře prodyšné, s výbornými absorpčními vlastnostmi a příjemné na omak. Většina materiálů je také mimořádně lehká, což majitelky ocení nejen při nošení, ale také při cestování. Například nejoblíbenější tričko Demi váží pouhých 105 g, šaty ke kolenům jen 245 g. Pro představu, do příručního zavazadla do letadla můžete zabalit až dvacatery šaty. A to vzhledem k blížícím se dovoleným chcete :-).

Jak je patrné, designérka značky Lada Vyvialová se věnuje vlivu oděvu na osobnost nositele a okolí. Na toto téma je zvána na přednášky pro odbornou veřejnost, spotřebitele i školy. Spolupracuje s uznávanými českými vědci a výrobci materiálů. Značkou Bondtriko také podporuje bonding. Všechny oděvy z její dílny jsou vytvořeny v České republice, s respektem k přírodě, bezodpadovou výrobou, na principu slow fashion, netestovány na zvířatech, testovány pouze týmem a jeho rodinami, ověřeny zákazníky.