LAFORMELA představuje kolekci na sezónu podzim/zima 2017/2018

20.11.2017

Kolekce pro podzim a zimu 2017/2018 značky LAFORMELA reflektuje autentické vzpomínky designérů na období Československa po revoluci v roce 1989. Autoři jako obvykle čerpali ze subkultur, oblíbených uměleckých žánrů a z barevnice, která se až v tomto období začala do Československa dostávat v převážně sportovním pojetí.

Kolekce kombinuje na první pohled nesourodé - elegantní styl se sportovním, různorodé materiály, výrazné barvy i grafické detaily. Je ztělesněním kontrastu mezi něčím novým a neohroženým, ale zároveň dobře známým. Siluety sezóny se pohybují od uvolněných až po ostře definované. Oversized kabáty, pánské košile nebo mikiny fungují v kombinaci s kousky zdůrazňujícími ženský pas, jako jsou džíny s vysokým pasem, šaty a sukně.

V kolekci jsou zahrnuty i vzájemně kombinovatelné unisexové prvky a celosezónní ready-to-wear kousky, jako jsou mikiny, košile nebo šaty s kontrastním asymetrickým střihem a plisovanými prvky. Ty společně s novými kousky oblečení, jako jsou péřové bundy, vintage džíny, kožené crossbody tašky, tvoří základ kolekce na sezónu podzim/zima 2017/2018. Grafické detaily, prodloužené rukávy, výrazné kapsy, asymetrické střihy a zipy jsou typickými elementy této kolekce. Designéři tentokrát použili i nové materiály, mezi kterými vyčnívá tradiční mexická džínovina se speciální vintage úpravou a vysokou gramáží, která je současně šetrná vůči životnímu prostředí.

I tentokrát se v tvorbě designérského dua LAFORMELA objevily typografické detaily a autorské potisky READY BY 6AM, inspirované prostředím prádelen a čistíren. Signifikantní barvou kolekce je černá, doprovázená nebesky modrou a tmavě zelenou. Z této palety nápadně vyčnívá jasně červená a pastelově růžová. Využita je i kombinace kontrastů lesklých a matných povrchů nebo lehkých a těžkých materiálů.

Československá designérská značka LAFORMELA vytváří unikátní ready-to-wear oděvy a doplňky. Estetika návrhářů Miroslavy Kohutiarové a Antonína Soukupa je hrou s výraznou barevnicí a grafickým zpracováním oděvů u tradičních českých výrobců. Městský styl značky často čerpá ze subkultur, historie a outdooru. "Chceme našemu zákazníkovi nabídnout vzpomínku a nostalgický pocit svobody," říká Antonín Soukup. V roce 2015 značka LAFORMELA získala cenu Czech Grand Design za nejlepší kolekci SS14.