Limitovaná ready to wear kolekce Zdeňky Imreczeové

08.12.2017

Značka IMRECZEOVA spolu s novým e-shopem spustila i prodej limitované řady ready to wear rozšiřující kolekci MON pro podzim/zimu 2017/2018. Stejně jako sezónní kolekce i oblíbené kousky patřící do základního šatníku v detailech vychází z motivů a forem tradičního oděvu japonských samurajů.

"Ready to wear řada tvarově i konceptuálně vychází ze základní kolekce MON. Jednotlivé kusy oblečení jsou však střihově i materiálově odlehčené, určené pro každodenní nošení a snadno kombinovatelné se zbytkem šatníku. Svou podstatou se jedná o basic oděvy, ale běžně chápanému basic oblečení jsou na míle daleko. Odlišují se zejména propracovanými detaily a použitím kvalitních materiálů. Obstojí jako samostatné kusy, stejně jako součást základní tematické kolekce," komentuje svou ready to wear tvorbu autorka značky Zdeňka Imreczeová.

Edici tvoří hřejivé vesty, univerzální šaty, pohodlné mikiny, košilové šaty a slušivá trička s motivem prošívaného MONU převážně z jemného viskózového úpletu, a to hned v pěti nejoblíbenějších barvách - bílé, modré, šedé, antracitové i černé.

Hlavní inspirací kolekce pro podzim/zimu 2017/2018 je oděv japonských samurajů. Na oblečení se objevuje motiv samurajského MONU ve tvaru stylizované chryzantémy. MON je kruhový znak, kterým se původně odlišovaly jednotlivé samurajské rody, podobně jako se v Evropě používaly šlechtické erby. Na modelech v kolekci se uplatňuje v abstrahované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Povrchová struktura prošívání či textilní aplikace nabízí nositelce také haptický prožitek obrazu vznešené japonské květiny. 

Kromě e-shopu je možné veškerou tvorbu designérky zakoupit v showroomu na adrese Šmeralova 16 na pražské Letné, který je veřejnosti otevřený pravidelně každou středu.