Lov a les jako téma letošního ročníku Křehký Mikulov

25.04.2017

Sedmý ročník festivalu uměleckého designu pořádaný Regionálním muzeem v Mikulově a galerií Křehký z Prahy proběhne od 26. - 28. května. Návštěvníci se mohou těšit na instalace sedmnácti designérů, studií a galerií i doprovodný program v neskutečné atmosféře mikulovské krajiny. Na festivalu se v premiéře představí nové společné dílo pro galerii Křehký od designérky Kláry Šumové a nově zvoleného ilustrátora roku Cen Czech Grand Design Michala Bačáka. Oceňovaní designéři předvedou unikátní koncept v kapli mikulovského zámku, který je inspirován náboženskou tématikou.

Vídeňská galerie Rauminhalt uvede novinky rakouského designéra Patricka Rampelotta, zejména jeho unikátní lustry a totemy. Projekty Patricka Rampelotta i Kláry Šumové a Michala Bačáka zapadají plně do tématu letošního ročníku Křehkého Mikulova, kterým bude Lov a les. Toto téma se naplno projeví zejména v Gajdošově a Nástupním sále zámku, kde se představí v unikátní architektuře od H3T architekti čerstvá držitelka titulu Designér šperku roku Cen Czech Grand Design Markéta Kratochvílová, a dále Lucie Miklošová a Barbora Moravová. Jiří Pelcl představí soubor lesního skla, Dvojice Hák, Držmíšková představí sérii porcelánových mís, mezi dalšími hosty festivalu bude i bratislavská galerie Kabinet a další.

Letošní ročník tak potěší nejen sběratele a galeristy, ale také všechny milovníky designu. Bližší informace budou uveřejněny v průběhu května na webu www.krehky.cz nebo na FB Křehký.