Materiály v hlavní roli aktuální kolekce Kláry Nademlýnské

09.01.2018

Hlavní inspirací pro vytvoření kolekce na sezónu podzim/zima 2017/2018 se etablované české návrhářce Kláře Nademlýnské staly materiály. Jejich struktura, omak, měkkost, pocit hřejivosti, lehkosti nebo naopak určité pevnosti. Jednoduché tvary jejích modelů nechávají přirozeně vyniknout právě charakteru materiálu. Hlavním motivem kolekce jsou "hrací" karty. Objevují se jako potisk na hedvábí, ale i jako autorský motiv třeba na T-topu "Choose your Destiny".

Šaty, topy nebo kabátky jsou v této kolekci vyhotoveny z válcovaného vlněného krulu, v kimonových střizích, s oblými tvary rukávů. Barevně jsou laděny do camel, béžové, lesní zelené a malinové. Obepnuté šaty a topy z hutného úpletového streče jsou zase v zemitých barvách jako například temná khaki, hnědavá olivová, černá, dále ve smetanové, pudrové a hořčicové barvě. Odstíny světle šedých tónů až k tmavé antracitové, které nenápadně doplňují sytější barvy kolekce, se objevují na úpletech jako jsou topy, mikiny, šaty, cardigany a šály.

Jemnost zastupují krajky v pudrové a korálové růžové v kombinaci s hedvábným saténem. "Cikánské" květy na hedvábném krepu prokládané černou a jasně červenou krajkou na šatech a halenkách. Imitace kůže a semiše v černé nebo koňakové hnědé dodávají určitou striktnost k měkkým vlněným materiálům.

Kampaň v černobílém provedení nafotil přední fotograf Goran Tačevski. Tváří kolekce se již poněkolikáté stala topmodelka Tereza Maxová.

zdroj: www.klaranademlynska.cz