MBPFW se na sezónu FW 19 vrátí do OD Kotva

11.12.2018

Fashion Temple, tedy pomyslný svatostánek módy a místo konání módních přehlídek Mercedes-Benz Prague Fashion Week se téměř s každou edicí módního týdne posouvá do nových prostor. Po dvou edicích uskutečněných v interiérech barokního Clam-Gallasova paláce se vrací do obchodního domu Kotva, kde se již přehlídka v minulosti uskutečnila, a to konkrétně edice na obě sezóny roku 2017. Následující edice se uskuteční v termínu 22. - 29. března.

Tentokrát ovšem organizátoři zavedou diváky a příznivce módy na místa, kam dosud nahlédnout nemohli a která nejsou pro prezentaci módních kolekcí typická. Přehlídky nadcházející edice se totiž uskuteční v pátém poschodí, kde jsou veřejnosti nepřístupné skladové prostory obchodního domu. "Progresivní vizuální identita Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přinese obchodnímu domu Kotva novou módní a tvůrčí energii, kterou v tomto lukrativním místě se silnou historií hodláme v následujících letech rozvíjet, podporovat a kultivovat," uvedl majitel OD Kotvy Maxmilian Adam Skala.

Trend site-specific shows, k němuž se v posledních sezónách někteří návrháři přiklonili, se dále rozvíjí. A tak kromě Kotvy budou přehlídky i na dalších místech. "I díky záštitě, kterou MBPFW poskytuje pražský magistrát, si můžeme dovolit rozšířit přehlídku do dalších lokací. Které konkrétně to budou, oznámíme do konce letošního roku," říká Lukáš Loskot, ředitel pražského týdne módy. "V průběhu pražského týdne módy ulice naší metropole doslova ožívají osobitou kreativitou a přehlídky i doprovodné akce současně lákají módní nadšence i z okolních zemí. I proto fashion week s ochotou podpoříme," říká radní pro kulturu hlavního města Prahy Hana Třeštíková.

Jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, která představí kolekce na sezónu podzim/zima 2019, se odehraje v termínu 22. - 29. března. Kromě čtyř přehlídkových dní konaných ve dnech 23. - 26. března, které formou přehlídek představí špičku domácí módní scény, je již tradičně také naplánován bohatý doprovodný program. Uskuteční se i další ročník soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent, kam se do 25. ledna mohou hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit kolekci zdarma na mole MBPFW po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Dne 1. prosince byl spuštěn exkluzivní předprodej VIP vstupenek na přehlídkovou část módního týdne, od pátku 22. února pak bude zahájen prodej vstupenek na stání na celý přehlídkový program prostřednictvím portálu GoOut.