Mezinárodní hosté a profesionální týmy MBPFW

30.08.2019

Dnes, tedy poslední srpnový páteční večer, začíná tolik očekávaný Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Potrvá až do pátku 6. září. Zjistěte, kteří mezinárodní hosté si ho nenechají ujít a které týmy profesionálů také stojí za módní událostí roku.

Marlo Saalmink, FY! Magazine - dánský módní konzultant, který založil a vede módní ateliér v norském Bergenu zaměřující se na kreativní návrhy, módní editorialy, strategické poradenství a rozvoj značek, přijíždí na pražský týden módy v roli módního redaktora celosvětově uznávaného barcelonského magazínu věnovaného pánské módě Fucking Young Magazine.

Lorenzo Sabatini, Vogue Italia - tvorbu našich návrhářů již pravidelně přijíždějí zhlédnout zástupci italské edice ikonického módního magazínu Vogue. Letos tento prestižní titul zastoupí editor Lorenzo Sabatini.

Nicolaus Li a Heison Ho, Hypebeast - jedno z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti, hongkongský magazín Hypebeast, budou tentokrát na MBPFW reprezentovat editor Nicolaus Li a fotograf Heison Ho. Nicolaus Li se věnuje nejen módním tématům, ale také hudbě, umění, designu a jeho vlivu na kulturu. Předtím než začal působit v hongkongské redakci Hypebeast, vystudoval University of British Columbia a poté pracoval jako kreativní stratég vancouverského koncept storu 017.

Guillaume Roujas - renomovaný fotograf, který pravidelně pokrývá nejvýznamnější světové fashion weeky, jako New York, Londýn a Paříž, je už několik let také oficiálním fotografem přehlídek pražského týdne módy. Roujasovy přehlídkové snímky tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie. Roujasovy fotografie publikuje například francouzská a italská edice Vogue, deníky Le Monde či New York Times.

Kevin.Murphy - o vlasový styling módních přehlídek pražského týdne módy se jako tradičně postará tým KEVIN.MURPHY pod vedením SESSION.MASTERA a majitele studia s t o l e n Craiga Hughana a předního českého hair stylisty a majitele stejnojmenného salónu Roberta Starého. Tým tvoří jako vždy profesionálové z Austrálie, Nového Zélandu, USA, Velké Británie, Polska, Česka a Slovenska. Mezinárodní tým stylistů představí vlasové trendy pro sezónu jaro/léto 2020.

Douglas a Lancôme - Parfumerie Douglas se již pošesté zhostí úlohy oficiálního make-up artisty a opět spojí síly se značkou Lancôme. Douglas make-up tým ztvární představy návrhářů a doplní jejich kreace originálním líčením. Tým bude opět pracovat pod vedením zkušené make-up artistky a PR specialistky Kristýny Hoškové. Svou účast na MBPFW podpoří Douglas také kreativní kampaní na sociálních médiích a ve všech parfumeriích Douglas.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com.