MINT Market Brno 36: Už zítra si můžete udělat radost

17.05.2019

Originální, krásné, nadčasové. A taky lokální a ekologické. Takové jsou nákupy na MINT Marketu Brno. Už se těšíte? Máte na co, šestatřicátý ročník se totiž koná už zítra, tedy v sobotu 18. května v Mosilana Hubu na Křenové 19. Pozor, místo se změnilo právě na Mosilanu z původně plánované Tržnice Brno, tak ať nebloudíte. Přišli byste o 80 stánků s těmi nejvybranějšími značkami.

Kromě designových kousků přímo z rukou výrobce si budete moct odnést i něco navíc. "Naše trhy dlouhodobě podporují zodpovědný přístup k nákupům i životnímu prostředí. Víme, že bez recyklace a omezování odpadu to nejde. A svou troškou přispějeme i my. Každý, kdo přijde ke stánku Lovemusic a vyplní krátký dotazník, si může odnést plátěnou nákupní tašku Konec igelitek v Čechách. Nebo si ji koupí v našem e-shopu," vysvětluje ředitel festivalu a zakladatel módní značky Zbyněk Hanko.

Úctu k přírodě mají i ostatní prodejci na MINT Marketech. A tak lidem nabízí například ekologickou kosmetiku. Stejně jako Romana se svou značkou Přírodno. "Trhy znám díky své předchozí práci. Nadchly mě. A proto jsem se tentokrát rozhodla předvést i svůj vlastní projekt. Návštěvníci se mohou těšit na přírodní kosmetiku od lokálních značek. Přivezu i svíčky ze sojového vosku nebo zero waste produkty," říká Romana.

Kdo potřebuje spíš doplnit svou skříň, podívá se po stáncích s oblečením, doplňky či šperky. Například po značce Namäkko. "Na květnový MINT Market se už intenzivně připravuji. Chystám se prodávat radost do ženských šatníků - letní šaty, romantické a hravé sukně a doplňky," uvádí Petra Oťahelová z Namäkko. Na trzích návštěvníci, ale i prodejci milují hlavně atmosféru. "Úžasné je to množství lidí, které zajímá autorská tvorba. Ukazuje mi to, že má práce má smysl. S ostatními tvůrci vytváříme prostor pro změnu v přístupu k módě a designu," dodává.

MINT Markety totiž neznamenají jen prodejní trhy. Ale také zábavu, dobré jídlo a pití a skvělou hudbu. Tentokrát se o ni postará dvojice Dj's Al Safarie a Marthy. Pobavit se a nakoupit může přijít úplně každý. Festival je bezbariérový a vstup je vždy zdarma. Tak přijďte v sobotu 18. května do Mosilana Hubu na adrese Křenová 19, Brno. Otevřeno bude od 11 - 18 hodin.