Módní týden i letos doplní konference Business Forward Forum by ČEZ & Forbes

23.02.2018

Již potřetí se v rámci největší přehlídky současné české a slovenské módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week uskuteční také konference Business Forward Forum supported by ČEZ & Forbes zaměřená na obchod s módou a textilem. Bude se konat v úterý 20. března od 10 - 15 hodin v Galerii Českých center v Rytířské ulici 31 na Praze 1. Registrace začíná v 9 hodin a konference je po předchozí registraci volně přístupná.

Jaký je současný stav českého módního a textilního průmyslu, jaké byznysové strategie považují domácí lídři za úspěšné na domácím i globálním trhu, jaké mají česká móda a textilní výroba potenciál do budoucna a jak situaci v módě mění sílící vliv digitalizace i vzestup východních a jižních trhů - to jsou otázky na které se zaměří letošní diskuzní bloky. Samostaný panel Forbes: 30 pod 30 pak otevře problematiku začínajících značek, které se chtějí prosadit na zahraničních trzích. "V diskuzním panelu Forbes: 30 pod 30 představíme mladé a úspěšné osobnosti, které patří do Forbes výběru nejzajímavějších podnikatelů do 30 let, a společně tak nahlédneme do budoucnosti české módní scény," říká Barbora Kročková, výkonná ředitelka Forbes Česko.

Stejně jako v uplynulých ročnících se na konferenci v roli mluvčích představí významní profesionálové z oboru. O své zkušenosti se podělí například zakladatel Dutch Fashion Council a Fashion House Maastricht Rachid Naas, zástupci online platforem Footshop Peter Hajduček a Freshlabels Pavel Cvoliga a Jakub Veselský a inovativního lokálního retailu Vnitroblock Lukáš Žďárský, designérka značky ODIVI Iva Burkertová i zástupci tradičních značek Tonak a Blažek, Michael Tělecký a Ladislav Blažek. Vývoj a současnou situaci českého textilního a módního průmyslu přiblíží hloubková analýza Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK) a její viceprezident Otakar Petráček.

Jako moderátorka a kurátorka se na programu konference podílí Veronika Ruppert, novinářka a odbornice na módní design a průmysl, která působí v Českém rozhlasu. Její pořad Modeschau na Radiu Wave mapuje lokální módní design, trh a průmysl. Druhou moderátorkou konference bude Linda Bartošová, redaktorka zahraniční redakce České televize, reportérka a moderátorka zpráv ČT24 a pořadu Horizont ČT24.

Partnery konference jsou skupina ČEZ, magazín Forbes a Česká centra. "Jsme rádi, že můžeme být partnery Business Forward Fora jako jediné akce svého druhu v České republice. Tato konference dokáže nejen inspirovat, ale i pomoci rozvinout potenciál nadějných českých značek na českém i zahraničním trhu," uvádí marketingová ředitelka ČEZ Michaela Ziková.

Program konference:

  • 10:00-10:30 Reality check: Současný český módní průmysl v číslech supported by ATOK
  • 10:30-11:45 Příběhy úspěšných: český módní byznys a globální trendy
  • 13:30-14:00 Forbes: 30 pod 30
  • 14:00-15:00 Jak se prosadit v zahraničí: Strategie, podpora a nové výzvy pro mladé značky

K registraci na konferenci Business Forward Forum supported by ČEZ & Forbes použijte tento odkaz.