Nová BHMP kolekce barevných tenisek z konopí

02.05.2017

Český výrobce tenisek a oblečení z konopného vlákna, značka Bohempia, představuje novou BHMP kolekci s barevnými podrážkami na sezónu jaro/léto 2017. Na své si přijdou všichni, kteří vyhledávají funkční a zodpovědné produkty s českým původem.

"Od loňské úspěšné kampaně na Hithitu, kdy jsme začali s devíti modely, nyní přicházíme s trojnásobným množstvím variant, z nichž některé jsou určené vyloženě pro ženy a dívky jako baleríny nebo tenisky s růžovou podrážkou. Představujeme tak českou udržitelnou a elegantní obuv, která je zároveň pestrá, barevná a nenápadná," říká o nové kolekci zakladatel Tomáš Rohal.

Tenisky Bohempia jsou vyhledávané pro funkční vlastnosti konopného vlákna. I tentokrát jsou určeny pro každodenní nošení, a proto jsou speciálně doplněny ortopedicky tvarovanou stélkou, která tlumí nárazy při chůzi, podporuje správné držení těla i přirozenou klenbu nohy. V sortimentu značky Bohempia je nyní 27 modelů tenisek pro ženy a mužev tlumených odstínech přírodní béžové, pastelové růžové či modré v kombinaci s šedou, ale i klasickou černou, bílou, námořnickou nebo bordó. K výběru jsou šněrovací kotníkové i nízké tenisky, nazouvací slip-ony a pro ženy nově i verze baleríny.

A teď pár zajímavostí o konopném vláknu. Textilie z konopí je vysoce funkční přírodní materiál. Konopné vlákno je nejpevnější přírodní vlákno s vysokou životností. A nejen to, saje až čtyřikrát více vlhkosti než jiné materiály a pohlcuje 95 % UV záření. Konopný materiál je prodyšný a měkký a díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje ani moly. Pěstování technického konopí je nesrovnatelně ekologičtější ve srovnání s pěstováním bavlny. Konopné vlákno je na rozdíl od bavlny možné pěstovat v našich klimatických podmínkách, proto není nutný jeho dovoz ze vzdálených lokalit, jako je Afrika nebo střední Asie. Tím se šetří náklady na dopravu i životní prostředí.

Letní tenisky již nyní můžete zakoupit v BOHEMPIA SUPERSTORE v Sokolovské ulici 105/76 v pražském Karlíně nebo na e-shopu www.bohempia.eu. Značka Bohempia však vyrábí také konopná trika, mikiny, ponožky, rukavice, kuchyňské utěrky a jako jediná na světě i peelingové froté ručníky. CHOOSE HEMP, CHOOSE LIFE (Bohemia, latin. výraz pro Čechy + hemp, angl. výraz pro technické konopí + Bohemian, angl. výraz pro nekonvenční, bohémský)!