Nová kolekce K.BANA se nese v duchu dalekých cest

09.05.2017

K.Bana, česká značka designového oblečení inspirovaného jógou, uvádí novou kolekci. Opět se v ní odráží volný čas a hlavně cestování, krása cizích měst a krajin. Tvoří ji čtyři druhy šatů s romantickými názvy Bonjour Madam, Great Britain, Incredible India a Světové.

Šaty jsou vyrobeny z pro značku typického 100 % lnu, v jednoduchých střizích s precizním zpracováním a jemnými detaily. Novinkou je vedle tradiční bílé a tmavě modré barvy také využití jemného námořnického proužku. Tak, aby byla atmosféra léta, odpočinku a naladění se na pomalejší vlnu dokonalá.

"Tvořím ze lnu, který je příjemný, vzdušný a lehký. Skvěle odvádí vlhkost a teplo, v létě chladí a v zimě hřeje. A že se mačká? Ano - a právě v tom je jeho originalita a krása. Ve chvílích, kdy můžete zvolnit a všímat si detailů dne, zažijete první pomačkání, první otisky a uvědomíte si jedinečnost prožívaného okamžiku," vysvětluje Kateřina Černá, designérka značky.

K.BANA klade důraz na používání lokálních materiálů. Len, který je vůbec nejstarší plodinou a nejsilnějším i nejpevnějším textilním vláknem, odebírá od českých výrobců. Je ekologický, plně recyklovatelný, biologicky odbouratelný, nepotřebuje hnojit a pro výrobu lněných tkanin nejsou třeba chemické úpravy. Len je tak přirozeně antibakteriální a vhodný pro alergiky.

Poznávací značkou oblečení K.BANA jsou unikátní nitěné knoflíky se stopadesátiletou tradicí z Jablonného nad Orlicí a bílá barva. Podle jógové tradice pomáhá rozšiřovat auru a vytváří silnou vazbu mezi námi a naším okolím. Šaty z nové kolekce můžete zakoupit v multifunkčním prostoru na adrese Hálkova 13 na Praze 2 a na e-shopu.