Nová kolekce K.BANA ve 100 % lněném vydání

06.10.2017

Česká značka pohodlného lněného oblečení K.BANA představuje novou kolekci určenou pro chladnější měsíce. Opět je vyrobena ze 100 % lnu, v originálních střizích a kvalitním zpracování.

Dlouhé šaty s kapsami, košile na rozepínání a halenky s patentky, pohodlné kalhoty a teplý ručně prošívaný kabátek tvoří praktický mix základních kousků dámského šatníku. Stejně tak mužskou polovičku potěší košile, kalhoty a kratší verze kabátu, který je vzhledem k jeho náročnosti šitý pouze na objednávku. Klasickou bílou a tmavě modrou barvu tentokrát doplňují autorské tisky "Kapří šupinky pro štěstí" a "Na vlnách Japan" od Evy Chmelové.

"Len v zimě hřeje, jeho vlastností je totiž udržet vaši tělesnou teplotu. Je veliká škoda, že si mnoho lidí myslí, že je možné nosit len pouze v létě. Ráda bych přednosti lněného vlákna pomohla prosadit a svou prací podpořit návrat k našim kořenům, v moderním pojetí," doplňuje Kateřina Černá, autorka značky.

K.BANA klade důraz na používání lokálních materiálů. Len, který je vůbec nejstarší plodinou a nejsilnějším i nejpevnějším textilním vláknem, odebírá od českých výrobců. Je ekologický, plně recyklovatelný, biologicky odbouratelný, nepotřebuje hnojit a pro výrobu lněných tkanin nejsou třeba chemické úpravy. Len je tak přirozeně antibakteriální a vhodný i pro alergiky.

Ikonou oblečení jsou pak unikátní nitěné knoflíky se stopadesátiletou tradicí z Jablonného nad Orlicí. Znakem oblečení K.BANA je bílá barva. Podle jógové tradice pomáhá rozšiřovat auru a vytváří silnou vazbu mezi námi a naším okolím. Oblečení můžete zakoupit na www.kbana.eu nebo v multifunkčním prostoru na adrese Hálkova 13 na Praze 2.