Objevte konopné ledvinky v jarních odstínech

06.05.2019

Ze stoprocentního konopného vlákna vznikla na podzim loňského roku jednobarevná varianta první ledvinky z konopí značky Bohempia. Letos na jaře se Bohempia rozhodla produkt rozšířit o jarní odstíny a zjednodušit jeho vzhled, takže si ho doslova zamilujete.

Stoprocentní konopný kanvas, česká výroba a mimořádná pevnost konopného vlákna se staly oblíbenými atributy úspěšných černých ledvinek, jež vznikly již v loňském roce. Nová, jarní edice vznikla nejen v rozpracování do sezonních odstínů, jako je námořnická modrá a červená, azurově modrá, mentolová nebo přírodní béžová, ale i v upraveném designu.

Ledvinky nyní vlastní dvě kapsy, větší objem a vnitřní ochranu pro ještě větší pevnost a odolnost nejen vůči vodě. Popruh ledvinky je opět snadno nastavitelný a umožňuje doplněk nosit nejen kolem pasu, ale i přes rameno. Aktuální objem ledvinky činí 2 l a rozměry jsou 16,5 x 23 x 8,5 cm.

Ledvinky seženete v kamenné prodejně Bohempia na adrese Sokolovská 76 na Praze 8 s otevírací dobou po - pá od 10 - 18 hodin nebo na e-shopu značky v jednotné ceně 600 Kč.

Textilie z konopí je vysoce funkční přírodní materiál, ceněný především pro antibakteriální a antiseptické vlastnosti s přírodní termoregulací. Konopné vlákno saje až čtyřikrát více vlhkosti než jiné materiály a pohlcuje 95 % UV záření, má vysokou pevnost vlákna a delší životnost. Na rozdíl od bavlny může být konopí navíc pěstováno v našich klimatických podmínkách, bez spotřeby nežádaných pesticidů. Tím se snižují náklady na dopravu i velká zátěž na životní prostředí.

Značka Bohempia teprve před třemi lety vytvořila svou první kolekci konopných tenisek české výroby s ortopedickou stélkou. Vloni značka získala mezinárodní vegan-friendly certifikaci PETA a ocenění za druhé místo kategorie Inovace v anketě Český Goodwill. Již od začátku své existence se těší velké oblibě.