Oděvy Michaely Hriňové exkluzivně v 100CLASS

25.06.2019

Michaela Hriňová je mladá slovenská návrhářka, absolventka univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a milovnice příběhů, které přenáší do svých kolekcí. Ty charakterizuje hlavně netradiční výběr materiálů, oversize silueta a pánské střihy. Michaela tohle všechno spojuje tak, aby si jednotlivé kousky zachovaly originalitu a zároveň byly nositelné i mimo přehlídkové molo. To ostatně dokazuje i v kolekci, kterou exkluzivně navrhla pro 100CLASS concept store.

Vendula Stoklásková, majitelka 100CLASS concept store, začala s Michaelou spolupracovat před dvěma lety: "S Míšou jsme si sedly hned na první pohled. Vždycky, když rozjíždím nějakou novou spolupráci, právě tohle osobní souznění je pro mě hrozně důležité," říká Vendula. "Míša mi nabídla, že pro mě vytvoří speciální kolekci, kterou jsme ještě na podzim téhož roku v obchodě představily. Pamatuju si, že mě tenkrát Míša velice příjemně překvapila svým profesionálním přístupem - i když byla ještě studentkou, měla všechno do puntíku zorganizované a připravené - od visaček až po samotný oděv a balení," doplňuje.

Právě tato limitovaná kolekce pro 100CLASS concept store měla velký úspěch a spolupráce pokračuje i nyní. Michaela pro Vendulu dál navrhuje a vyrábí kolekce triček a mikin, které se dají sehnat exkluzivně jen ve 100CLASS concept store

Jak se k návrhářství tato talentovaná designérka dostala, co  ji inspiruje, jaké jsou její úspěchy a podobně, se dozvíte v ROZHOVORU níže, tak čtěte dále, odpovědi vás mile překvapí.

Jak ses dostala k módě?

Už od základnej som chcela študovať odevný design, ale dostala som sa k tomu až po prejdení si veľmi dlhej cesty. Jedna vysoká škola a pár rokov praxe v stavebnej firme na pozícii kontrolór kvality. Až tam som si uvedomila, že aj keď svoju prácu a ľudí, ktorí sú okolo mňa, milujem, nie je to to, čo by ma napĺňalo, a k snu stať sa odevným designérom som sa vrátila. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale neľutujem ho ani na okamih a som vďačná za každý moment, ktorý mi do života prinieslo.

Řekni nám něco o svojí značce AiM. Co ji charakterizuje? A jak vznikl název?

Tému vlastnej značky som začala spracovávať ako bakalársku prácu, lebo mi to ako jediná možnosť dávalo zmysel. Pri každej kolekcii, aj keď sa inšpirujem príbehmi, si vyberám témy, ktoré v tej chvíli prežívam a ovplyvňujú môj život... no a práve v období tvorby vlastnej značky sa mi diali veci, keď som sa cítila ako Alenka v ríši divov, takže nebolo nad čím váhať. Témou celej kolekcie, ale aj vzniku značky, sa stala Alenka, či už odvodením názvu Alice in Wonderland (pretože v mojom logu je A otočené dole hlavou ako aj M nie je M, ale W naopak), nebo logom značky, ktorým sa stal biely zajac z Alenky, predstaviteľ snov, za ktorými bežíme. Značku charakterizuje hlavne oversize silueta, inšpirácia v pánskych strihoch, trošku divnosti, príbehovosť a narúšanie stereotypu v detailoch.

Letos už jsi měla po několikáté přehlídku na MBPFW. Jak to vzniklo? Je těžké dostat se na takovou akci? Jak probíhaly přípravy? Kolik času jsi jim věnovala?

Áno, letos som bola na MBPFW už po tretí krát. Prvý krát som bola súčasťou súťaže Van Graff Junior Talents, potom ako súčasť prehliadky za náš zlínsky ateliér a túto sezónu som mala svoju samostatnú show. Či je ťažké sa na takú akciu dostať? No, je to všetko o výbere komisie, ktorá zasadá a volí designérov, ktorí sa môžu zúčastniť. Prípravy prebiehali vlastne rovnako ako pri každej kolekcii... s tým rozdielom, že som mala viac modelov a k dispozícii vlastný ateliér :-). Prípravám som venovala všetok svoj čas, boli to v podstate tři mesiace nepretržitej práce.

Který kousek z těch, co jsi sama navrhla a vytvořila, máš nejradši? Jaký má příběh?

Fuuu, tak to je ťažká otázka, mam rada takmer všetky veci, čo som vytvorila, samozrejme po každej prehliadke si poviem, ze by to mohlo byť lepšie, a nikdy nie som spokojná, ale svoje veci nosím rada :-).

Co nejčastěji nosíš? Oblékáš i svoje věci? A bez čeho si svůj šatník neumíš představit?

Odkedy som si ostrihala vlasy nakratko, tak bez čiapky, alebo nejakej pokrývky hlavy, najmä v zime :-). Okrem čiapky nosím samozrejme aj iné veci a neviem si predstaviť svoj šatník napr. bez oversize AiM trička, hoodie, pencil skirt a trench coatu.

foto: MBPFW