ODIVI v nové kolekci Kapitola I., Barva kůže navazuje na to nejlepší ze své tvorby

09.04.2018

Dnes se podíváme na kolekci Ivy Burkertové na sezónu podzim/zima 2018/2019, která navazuje na jarní kolekci Tělo, a je její první kapitolou. Provází ji číslo deset. ODIVI totiž slaví deset let a deset přehlídek na týdnech módy, proto v kolekci nechybí zásadní momenty, střihy a tvary z předchozích let, ovšem v nových souvislostech kolekce ESSENTIALS - základních nadčasových kouscích, které přetrvávají a značku dlouhodobě provázejí. Kolekce kombinuje tvary a geometrii z předchozích let, rozvíjí vlastní bestsellery jako kabáty nebo ledvinky a posouvá je dál.

Iva Burkertová představila novou kolekci v rámci týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, a to hned ve třech stylinzích. Ty mohou být součástí každodenního přístupu k odívání mimo mainstreamovou cestu konzumu, alternativou, u které známe její příběh. Styling tak v jejím podání mixuje základní kousky šatníku z ODIVI ESSENTIALS reflektující posledních deset let značky spolu s ODIVI x RAP - kolaborací s domácí streetwear značkou Rap, za kterou stojí otec hudebního vydavatelství Ty Nikdy Label Josef Změlík alias Idea a grafický designér Jan Kloss, a denimem od WIN WIN Love.

"Ano, tentokrát v mé kolekci najdete i denim, který miluju a chci s ním pracovat, ale mám pocit, že už je ho na světě moc a že není třeba vytvářet nové denimové kousky. Proto jdeme cestou recyklace a přetváříme denim posbíraný lokální značkou WIN WIN Love", říká Iva Burkertová.

Kolekce na letošní podzim a zimu navíc pokračuje v příběhu, který autorka začala vyprávět už na jaře. Po deseti letech bilancuje a rozvíjí to nejlepší, co předvedla včetně udržitelnosti v celém procesu tvorby oděvu. Můžete tak vybírat z mnoha kombinací kousků, které obléknete a prožijete v nich celý den. Nechybí pro Ivu typické rozvolněné siluety promítnuté v šatech nebo sukních, kolekce přinesla znovu i mikiny nebo kabáty.

ODIVI je zkrátka ready-to-wear značka, která nabízí základní kousky šatníku s životností sahající mnohem dále než je jedna sezóna. Zakládá si na lokální produkci s upřímným nadhledem na módu i život samotný. Chce být inspirací všem, kteří neváhají zkoušet nové a nemají strach z neobvyklého. "Jde o hru struktur a materiálů," říká designérka. Ve většině svých návrhů přitom pracuje s geometrickými tvary jako výzvou ženským siluetám a redukci odpadu. Iva stále hledá rovnováhu v kontrastech, které oscilují mezi její největší vášní - extrémními sporty a moderním městským životem. Prostřednictvím svých kolekcí vyzývá k osobní svobodě a překročení vlastních limitů.

foto: FB ODIVI