Ostrava Fashion Weekend hledá designéry

16.06.2017

Módní událost Ostrava Fashion Weekend 2017 zahájila oficiální výběrová kola pro módní designéry. Pokud jste návrháři, zvládáte řemeslo a rádi byste odprezentovali svou nejnovější kolekci, neváhejte se hlásit zde. Vybraní designéři získají módní přehlídku, celorepublikové PR v tištěných i internetových médiích a mnoho dalšího. Kurátorkou letošního druhého ročníku se stala designérka Mirka Talavašková.

Hlavním cílem při výběru návrhářů jsou jejich zkušenosti a uplatnění na trhu, schopnost vyhovět i náročnému zákazníkovi co do technologie šití, střihů, materiálů a nápaditosti. Koncept celého dne je stavěn tak, aby se ukázala tvorba mladých designérů, těch, kteří se začleňují na místní trh, a návrhářů, jejichž jména jsou již všeobecně známá. Do tohoto výběru budou dále začleněny kolekce designérů z Polska, Maďarska a Slovenska. Cílem organizátorů je ukázat co nejširší škálu autorských přístupů k oděvní tvorbě.

Ostrava Fashion Weekend je velkolepá módní show představující nejnovější kolekce známých návrhářů i mladých talentovaných designérů. Misí celého projektu je touha rozvíjet módní povědomí v Moravskoslezském kraji a také podpořit české módní návrháře v mezinárodním kontextu. Usiluje o to, aby česká móda zanechávala výraznější stopy ve světě. Začínajícím návrhářům také pomáhá s navazováním obchodních vztahů.