Podpořte českou udržitelnou módu a návrháře, protože LIFE IS FASHION!

20.02.2018

Určitě už víte, že náš malý český módní rybníček je plný návrhářských es. Chcete je  však poznat osobně? Pak budete mít příležitost. Připravuje se totiž LIFE IS FASHION, místo, kde se můžete setkat s designéry osobně, protože to je ta nejlepší volba, jak nakupovat módu. Hezky z očí do očí s tím, kdo oblečení navrhl a ušil. Pro návrháře pak není kupující jen částkou na jeho faktuře, ale dostane tvář, o kterou se s péčí stará, protože ví, že mu to opět vrátí svou přízní. Aby se ale něco takového mohlo stát, je potřeba vaše podpora zde. Kromě příjemného prostředí se chystají také fashion diskuze, poradny stylistů, workshopy a další zajímavosti.

Vizí organizátorek je pořádat každoroční fashion pop up butik LIFE IS FASHION plný lokální a udržitelné módy šetrné k naší planetě. Dávají totiž přednost kvalitě před kvantitou a věří v rozvoj řemesla. Razí motto: "Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat nekvalitní a levné oblečení". #lifeisfashioncz

A proč žádají o vaší podporu? Vše něco stojí, a protože se snaží dělat práci pořádně, rostou i náklady. Zaprvé akce se bude konat od 25. - 27. března v Galerii Kritiků v Paláci Adria. To kvůli počasí, aby návrháři ani návštěvníci nemrzli a nemokli na ulici. Zadruhé, aby to vše dávalo smysl, musí se také najít peníze na reklamu. A tím výčet nekončí, naopak je spousta dalších drobností, které nakonec dají dohromady poměrně velkou částku, ač se to ze začátku nezdá. 

Cílem navíc není zorganizovat pouze jeden event, ale vytvořit komunitu lidí, ve které se propojí zákazníci s lokálními návrháři. Komunitu lidí, kterou bude zajímat, jak a kam se vyvíjí česká tvorba, nenechá ji zaniknout, nenechá všechno dobré z Česka vyvážet do zahraničí a bude společně bojovat za udržitelnou českou módu. 

Nákupem vstupenky či další podporou zde se stanete součástí komunity, které není lhostejné, že lokální značky bojují o přežití. Součástí komunity, která přemýšlí o tom, jak kvalitní oblečení si kupuje, od koho a zda nepůjde po dvou nošeních do koše.

Tým organizátorů je složený z dobrovolníků, kteří do toho dávají veškerou svou energii a prosí proto o podporu vás, veřejnost. Dejte jim tedy najevo, že jejich úsilí má smysl. Síly do projektu vložila i Ester Geislerová a Josefína Bakošová

A kdo že stojí za prvotní myšlenkou? Klára a Pavlína. Obě milují českou tvorbu a věří, že se jim podaří dostat projekt LIFE IS FASHION do povědomí všech, kterým není téma udržitelné módy, kvality, designu a lokálnosti lhostejné. Dělají to proto, že je to obě baví a opravdu tomu věří. Navíc je podporuje i Fashion Revolution a projekt tak běží pod jeho záštitou.