Pozvánka na ARTSEMESTR léto 2017

06.06.2017

Vlastní módní a designérské značky, návrhy městského elektrobusu, projekty dané spoluprací s vybranými výrobci nebo prostor pro vlastní témata. To a mnoho dalšího představí studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze na pravidelné celoškolní přehlídce klauzurních a semestrálních prací Artsemestr léto 2017.

Stalo se již neměnnou tradicí školy, že dvakrát do roka, vždy na konci semestru, se UMPRUM otevře na několik dní veřejnosti a představí, čím se studenti v daném pololetí zabývali. Stejně tak jako je pestré zaměření jednotlivých ateliérů, je i různorodé zaměření jednotlivých témat. Kromě spolupráce s výrobci zde dochází i ke kontaktu mezi jednotlivými ateliéry, kdy grafické ateliéry pracují s designéry, či ateliéry architektury s užitým uměním.

"Kooperace mezi jednotlivými obory a znalost metod práce při tvorbě a propagaci produktu je nezbytným základem pro samostatnou praxi našich studentů. To, že jednotlivé ateliéry nefungují jako uzavřené jednotky, je ideálním prostředím pro navázání prvních mezioborových kontaktů", vysvětluje přidanou hodnotu společných projektů různých ateliérů prorektor pro vnější vztahy a mezinárodní spolupráci Jiří Pelcl.

V termínu od 7. - 10. června si budete moci prohlédnout expozice ve všech ateliérech a vybraných učebnách UMPRUM. Přístupná bude celá budova UMPRUM, nám. Jana Palacha 80 na Praze 1 denně od 10 - 18 hodin. Vstupné je zdarma. Vernisáž proběhne dnes, tedy v úterý 6. června od 19 hodin. Spolu s Artsemestrem bude zároveň zahájena výstava Jaroslav Benda v Galerii UM. V sobotu 10. června navíc bude škola v rámci Pražské muzejní noci otevřena až do 1 hodiny ranní a pro návštěvníky se chystá i doprovodný program.

Ateliéry a témata (kráceno):

Ateliér K.O.V. - "Produkt do ateliérového designshopu" - zpracování výrobku včetně loga, obalu, návodu použití... škála zahrnuje předměty od potřeb do domácnosti po artefakty s etickým a ekologickým posláním.

Ateliér módní tvorby - "Film" - nositelná autorská kolekce, která je interpretací a inspirací vybraných filmových titulů.

Ateliér designu oděvu a obuvi - "Real Fashion For Real People" - založení butiku, značky pro specifického zákazníka z určité věkové skupiny a sociální vrstvy, každá kolekce čítá 6 modelů.

Ateliér textilní tvorby - "Textilní kolekce 2018" - příprava textilní kolekce pro rok 2018 včetně přesného popisu trendů a návodu jak s nimi dále pracovat.