Pozvánka na seminář o udržitelné módě

06.11.2017

Ústav práva módního průmyslu pořádá seminář s názvem Otisk udržitelné módy v právu aneb jak tvořit zodpovědně. Seminář je určen především návrhářům, kteří se zajímají o problematiku udržitelné módy a chtěli by zjistit, jak je oblast udržitelné módy regulována a jaký dopad má tato regulace v praxi.

Seminář představí iniciativy a nástroje, které v současnosti podporují udržitelnou módu a její tvůrce. Dále se bude věnovat specifickým otázkám souvisejícím s udržitelnou módou jako je transparentnost dodavatelského řetězce a relevantní smluvní ujednání, eco-labeling, upcycling a podobně. Seminář kromě jiného nabídne odpověď na otázku: Jaké cesty vedou k udržitelné značce? 

V rámci semináře vystoupí Eva Fenclová (Nedelka Kubáč advokáti), Eva Urbanova (NILA) a Petra Gupta Valentova. Seminář je pro zájemce z řad návrhářů a designérů zdarma, pro ostatní je vstup zpoplatněn 500 Kč. Koná se pod záštitou Úřadu průmyslového vlastnictví a díky podpoře partnerů ve středu 8. listopadu od 9:30 - 12 hodin v SmetanaQ, 3. patro, Smetanovo nábřeží 4 na Praze 1. Hlásit se můžete zde.