Pozvánka na prázdninový Dyzajn market

29.07.2019

Již tento víkend, tedy 3. a 4. srpna, Praha přivítá autorskou tvorbu 200 dyzajnérů. Na náměstí Václava Havla u Národního divadla se totiž bude konat další Dyzajn market, kde čeští a slovenští tvůrci představí své originální výrobky a novinky. Prezentovat se budou nejen autoři šperků a oblečení, ale i bytových doplňků, porcelánu, kreativních papírenských kousků, výrobků z mnoha nečekaných materiálů, batohů, kabelek, hraček či přírodní kosmetiky. Součástí akce bude také food zóna a bohatý doprovodný program. Prázdninová edice se koná oba víkendové dny, vždy od 10 - 20 hodin, vstup je zdarma a bez bariér.

Dyzajn market se významně podílí na rozvoji malých českých značek. Umožňuje totiž zákazníkům pořídit si originální věci potřebné v běžném životě či dárky tvořené s láskou, žít ekologičtěji a kvalitněji z českých i slovenských zdrojů a dávat práci našincům. Již po devět let své existence naplňuje Dyzajn market význam - v současné době až nadužívané formulace - "slow fashion".

Prázdninového Dyzajn marketu se bude účastnit hned několik tvůrců. Například šperkařka Irena Marie Hartingerová již sedm let vytváří šperky z PET lahví, kterých je stále všude spousta, a přeměňuje tak odpad v okrasnou a užitnou věc. "Plast z PET lahví je snadno opracovatelný, lehký a při troše snahy se z něj dají vykouzlit výrobky podobné skleněným," doplňuje autorka Irena Marie Hartingerová

"Za pomoci doma vyrobených strojů přetváříme plast na sluneční brýle, misky, motýlky nebo kryty na telefony," představují svou značku Umelohmotné Lukáš Adámek a Šimon Horna, kteří na Dyzajn market dorazí ze Slovenska stejně jako dalších 20 účastníků. Mezi oblíbence návštěvníků pak patří značka SRNA se svými výrobky z nevratných skleněných lahví. Poprvé se Dyzajn marketu zúčastní značka Zuzi.Smi, která vytváří šperky z kávových kapslí a plastů. A rovněž prvně bude vystavovat i značka Inspirujte.se se svými recyklovanými i upcyklovanými bytovými doplňky.

Svou troškou do mlýna přispěje k ekologičtějšímu životu i Dyzajn market sám. Ve spolupráci s tvůrci porcelánu Vlastně... Ladné... a autorkou sklenic z nevratných lahví Dárky z lahví vytvořil speciální edici nádobí. "Věříme, že se kolekce bude návštěvníkům líbit. Její koupí nejen podpoří akci jako takovou, ale zároveň si tak pořídí krásný přenosný zavírací hrnek či sklenici, kterou se jim nebude chtít jen tak ztratit," uvádí Velíšková

Detailní informace o designérech a novinkách najdete na webu akce zde.