Pozvánka na Vintage pop up ve 100CLASS concept store

23.04.2019

Vintage kousky a oblečení z druhé ruky jsou stále populárnější. Second hand už naštěstí není jen hrabárna a swap tak úplně neznámé slovo. A protože se móda neustále opakuje, spolehlivou studnicí pokladů se staly i šatníky našich maminek nebo babiček. Najít to pravé ale nebývá tak snadné, vyžaduje to trénované oko, spoustu času a dávku štěstí. Vendula Stoklásková, která stojí za pražským 100CLASS concept store, sekáče miluje. Vždycky tam objeví něco skvělého pro sebe a své známé. A při příležitosti právě probíhajícího Fashion Revolution Weeku dá těmhle originálním kouskům prostor i ve svém obchodě.

"Jsem velkou propagátorkou nadčasovosti a kvalitních věcí s trvalou hodnotou, které si s oblibou pořizuju také do svého šatníku. Ráda kombinuju kousky od lokálních návrhářů s těmi z druhé ruky, co nepodléhají krátkodobým módním trendům. Pokud jsou vyrobené z prvotřídních materiálů, dokážou při správné péči vydržet i několik desítek let," říká Vendula Stoklásková. "Tenhle princip jsem se teď rozhodla vyzkoušet i ve 100CLASS concept store a udělat týdenní pop up s výběrovým vintage oblečením - kdy jindy, než právě v rámci světového Fashion Revolution Weeku, který upozorňuje na problémy módního průmyslu a podporuje uvědomělé nakupování," dodává.

Akce s názvem #catchbyme se koná od 23. - 28. dubna. Stávající sortiment obchodu, ve kterém najdete tvorbu českých a slovenským designérů a nezávislých evropských značek, doplní minimalistické oblečení z druhé ruky. Každý kousek s láskou a péčí vybrala sama majitelka 100CLASS concept store. K dostání budou například basic košile ze 100% bavlny, vlněná saka a kalhoty nebo květované šaty, vše v cenách od 300 do 1 000 Kč. V průběhu celého týdne bude také Vendula zájemcům radit se stylingem. Stačí si z domu přinést oblíbené kousky a na místě vyzkoušet nové kombinace, nebo si jen přijít popovídat o udržitelném šatníku.