Prague Design Week 2020 se uskuteční od 1. – 5. dubna, Patrick Poppet nebude chybět

05.03.2020

Sedmý ročník tradiční přehlídky designu a umění Prague Design Week se uskuteční, stejně jako v roce loňském, na dvou patrech historického domu na náměstí Republiky 7. Od středy 1. dubna do neděle 5. dubna zde odprezentuje svou tvorbu a kreativní proces výroby 77 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Fanoušci designu se opět mohou těšit na již tradiční přednášky a workshopy či promítání v Design Kině. Na expozici, která letos hojně podporuje "zelená" a udržitelná témata, bude vystavované produkty možné i zakoupit.

I letos se mezi vystavovateli představí rozmanitý mix produktového designu, malby, oděvního návrhářství, šperků i výrobků ze dřeva, skla či papíru, ale i starých řemesel. Ta bude reprezentovat například Tkalcovna Kubák se zaměřením na bytový textil ze 100 % přírodních materiálů či dílna Kovaný Petr. Módní nadšence potěší portfolio návrhářky Darii Torf, jo.bag, či poppetky značky Patrick Poppet, za kterou stojí designérka Lucie Kalousová.

Mezi projekty, které hrají na zelenou linku, se představí například projekt Reformát využívající k výrobě papírových a knižních produktů zbytkový a odpadový materiál, ale také ekologicko-recyklační instalace Petra Kukly "Budky na špačky" sloužící odložení nedopalků od cigaret, nebo mobilní kurník pro slepice propojující nápaditý design s myšlenkou udržitelnosti.

"Letošní ročník ve znamení hvězd nabídne opět něco nového. Kromě našich stálic se představí i úplné novinky, obzvláště se těším na instalaci mobilního kurníku a budek na cigaretové nedopalky Petra Kukly, která jistě přitáhne pozornost návštěvníků. Pro ně máme připravené i malé překvapení v podobě světelné instalace "Dotkněte se hvězd" nebo originální hračky pro malé i ty větší," přibližuje letošní výstavu Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor Prague Design Week.

Kromě samotné přehlídky bude návštěvníky v historických prostorách budovy na náměstí Republiky čekat i kavárna s výtečným občerstvením a doprovodný program po celou dobu trvání přehlídky.

Prague Design Week již od počátku ukazuje design jako kreativní disciplínu a svým návštěvníkům zprostředkovává všechny fáze jejího tvůrčího procesu. Od vzniku prvotního nápadu, přes skici a prototypy až po finální produkt. Přidanou hodnotu představují workshopy s designéry, přednášky a Design Kino.

Kompletní seznam vystavovatelů a doprovodných akcí je postupně zveřejňován na webových stránkách www.praguedesignweek.cz.