Přehlídková část MBPFW je u konce, pokračují showroomy a prezentace

04.09.2018

O tom, že v pořadí již devátá edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku byla slavnostně zahájena v poslední prázdninový den, jsme vás již informovali. Zahajovací večer pražského týdne módy byl koncipován tak, aby hostům připravil elegantní a nezapomenutelný zážitek. Odehrál se v impozantních, do ruda vysvícených prostorách Clam-Gallasova paláce. Zde se po dobu čtyř dnů konala také většina módních show.

Druhý přehlídkový den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku zahájila přehlídka studentů Ateliéru designu oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v společném bloku s mezinárodním duem Alter Era, v podvečer pak hosty čekala přehlídka prosperující české značky pánských oděvů Blažek a den uzavřelo progresivní návrhářské duo LAFORMELA.

Třetí přehlídkový den byl ve znamení protikladů. Otevřela ho unikátní přehlídka Zuzany Kubíčkové, která se konala za doprovodu tanečního vystoupení baletních umělců Národního divadla v majestátním Rudolfinu. Vstup byl pouze na speciální pozvánky. Závěr dne se nesl ve znamení street stylu, když progresivní návrhář Jan Černý zaplnil Letenskou pláň.

Přehlídkovou část zářijové edice týdne módy zakončil den čtvrtý. Představil se například vítěz talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent Martin Kohout a spolu s ním v jednom přehlídkovém bloku také Lukáš Krnáč, Vivien Babicová a Kristýna Coufalová. Následovala přehlídka Zdeňky Imreczeové a Denisy Nové, po nich blok ovládly španělští Outsiders Division spolu s Pavlem Brejchou. Večer a vůbec přehlídkovou část MBPFW završila show dua CHATTY.

Následovat budou tři dny plné showroomů, prezentací, workshopů, a nebude chybět ani filmová premiéra. Ve čtvrtek 6. září si nenechte ujít film McQueen. Promítání britského dokumentárního snímku o fenomenálním návrháři se uskuteční v kině Světozor a vstupenky jsou k dispozici v obvyklém předprodeji. Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím týdne módy najdete na www.mbpfw.com.