Přehlídky, prezentace a večírky MBPFW

16.08.2019

Přestože se většina přehlídek nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku uskuteční v hlavním sídle, které se tentokrát nachází v objektu karlínské Invalidovny, několik designérů se rozhodlo odvést diváky na vlastní lokaci.

Mezi ty tentokrát poprvé patří návrhářská dvojice LAFORMELA. "Oceňujeme, že MBPFW návštěvníkům odhaluje zajímavé architektonické objekty včetně míst, kam se veřejnost běžně nedostane, nebo prostor, kde móda normálně k vidění není. Díky spolupráci na projektu gloTM navazujeme na tuto myšlenku s vlastní lokací, protože současně chceme, aby byl zážitek z naší kolekce co nejkompletnější a výjimečný. Foyer ve 4. patře Kongresového centra, kde se přehlídka odehraje, má navíc jeden z nejimpozantnějších výhledů v Praze s nebem na horizontu, což se nám ke kolekci nesmírně hodí," říká Antonín Soukup, polovina tvůrčí dvojice LAFORMELA. Show se uskuteční v pondělí 2. září od 17:30 hodin a vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

Specifické místo konání se týká také profesorky pražské UMPRUM, oděvní designérky Liběny Rochové, která svou tvorbu představí v rámci eventu vůbec poprvé. "Před pěti lety jsem byla u zrodu pražského týdne módy v režii Lukáše Loskota a od začátku akci fandím. Oceňuji, že systematicky podporuje mladé talenty, a to je důvod, proč se zde pravidelně prezentujeme s ateliérem. A jelikož se svými studenty každý rok jezdíme také na prestižní tokijský týden módy, oslovil mě Lukáš Loskot, abych zpracovala japonskou inspiraci do malé výtvarné kolekce," popisuje Liběna Rochová důvody své první osobní účasti na MBPFW. Komorní představení kolekce podpořené značkou Nespresso proběhne v japonské pop-up restauraci MIRU na střešní terase hotelu Four Seasons. Kolekce nese název "Mei" (japonsky "život") a jejímu názvu bude odpovídat i forma prezentace. "Půjde o jakýsi oživlý obraz a místa modelek v něm zaujmou tanečnice," doplňuje autorka.

V hotelu Four Seasons se od pátku 30. srpna do pondělí 2. září uskuteční také druhý pražský pop-up slovenského konceptu Priveé lounge. "Osobní přístup, kultivované prostředí a ničím nerušené soukromí, které poskytuje apartmá hotelu Four Seasons, se ukázalo jako přesně to, co při nakupování zákazníci ocení," říká kreativní ředitel Priveé lounge Andrej Kusalik. Adam Kost a LAFORMELA a nově také Liběna Rochová a Zdeňka Imreczeová vytvořili pro POP-UP PRIVEÉ LOUNGE exkluzivní kapsulní kolekce. Návštěvníci pop-upu se navíc mohou těšit na novou kolekci Michaela Kováčika a možnost předobjednávek nové kolekce LAFORMELA. Termín návštěvy je  však nutné předem rezervovat na telefonním čísle +421 904 072 012.

V rámci MBPFW se bude konat také třídenní pop-up store návrháře Zoltána Tótha. Je realizován s podporou značky LIGNE ROSET v prostorách showroomu této značky ve Florentinu a bude volně přístupný od středy 4. do pátku 6. září vždy od 10 - 18:30 hodin.

K módnímu týdnu patří také speciální akce, přičemž dvě z nich budou přímo spojené s designéry. V sobotu 31. srpna je od 22 hodin na programu Jan Souvenir Shop Party Jana Černého v klubu swim ve Štěpánské ulici a stejný klub ožije i následující den, v neděli 1. září od 23 hodin, party spojenou s prezentací Dominiky Kozákové. Vstupenky na obě akce jsou v předprodeji v síti GoOut.

Kromě dvou party v režii návrhářů se již tradičně v den zahájení módního týdne, tedy v pátek 30. srpna od 22 hodin koná party z edice Addict a v sobotu 31. srpna je od 21 hodin na programu druhá open air party ve SmetanaQ. Na oba večírky jsou vstupenky v předprodeji v síti GoOut. Fanoušky módy láká také nový večírek Glitter Drink Party v Bibloo Concept Store, který se uskuteční ve středu 4. září od 17 hodin a je volně přístupný, stejně jako závěrečná MBPFW After party v Groovebaru v pátek 6. září od 23:30 hodin.

Veřejnosti je volně přístupné také představení nové české značky Verlein, které je na programu ve čtvrtek 5. září od 18:30 hodin. V prostředí zahrady design storu Artisème na Malé Straně se budou všichni zájemci moci seznámit s první kolekcí kožených kabelek a doplňků Verlein a také poznat zakladatele značky.

Součástí podzimní edice MBPFW je také uvedení nové kolekce udržitelné módy s názvem Smart Wardrobe švédské značky LINDEX. Představení Lindex Smart Wardrobe se odehraje v showroomu značky v Truhlářské ulici ve středu 4. září od 13 hodin. 

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com. Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.