Přihlašování na Prague Design Week 2017 je v plném proudu!

31.01.2017

Čtvrtý ročník designérské přehlídky Prague Design Week se uskuteční od 10. - 16. dubna v Tančícím domě. Organizátoři proto hledají ty nejlepší z vás, designérů, designérských ateliérů, firem, škol, řemeslníků, výrobců a kreativců, kteří chcete svou tvorbu předvést veřejnosti. Můžete tak ukázat svá díla a poodhalit proces jejich vzniku tisícovkám návštěvníků. Přihlaste se do 12. února zde.

Prague Design Week 2017 je každoročně složen z rozmanitého spektra vystavovatelů zastupující jednotlivé obory designu. Jedná se však o výběrovou akci, kde kurátoři ze všech přihlášených vyberou účastníky, kteří budou mít šanci po sedm dní prezentovat tvorbu ve své expozici. Součástí akce budou krom výstavy také workshopy jednotlivých vystavovatelů, každodenní přednášky a promítání videí v Design Kině. Prague Design Week je především designérskou přehlídkou, ale jako vystavovatelé budete mít možnost své produkty také prodávat.

Hlavní myšlenkou přehlídky je ukázat design jako kreativní disciplínu nikoliv jen jako finální výrobek. Vystavovatelé jsou proto vyzváni, aby ve svých expozicích poodhalili proces vzniku kolekce či výrobku. V minulých letech jsme se tak setkali s ukázkou skic, materiálů, prototypů či přímo názornou ukázkou výroby. Designéři návštěvníky vtáhli do svého tvořivého světa, a to vždy individuální formou od fotografií a videí až po materiály a reálně používané nástroje z dílen.

Koncept designérské přehlídky Prague Design Week se zrodil v roce 2010 a navazuje na tradici mnoha vyspělých zemí pořádat pravidelně v hlavním městě přehlídku designu. Z potřeby prezentovat kreativitu, nápady, zručnost, technologie i výtvory českých a zahraničních designérů, řemeslníků a výrobců. Prague Design Week se zaměřuje na vyprávění příběhů designu a chce výsledný produkt ukázat jako proces od první myšlenky přes skici a prototypy až k hotovému výrobku.