Přihlaste se na kurzy Institutu módní tvorby v Praze

22.08.2017

Institut módní tvorby v Praze, který od roku 2010 poskytuje praktické i teoretické vzdělání v módní tvorbě, otevřel nové termíny na akademický rok 2017/2018. O svůj talent se v dlouhodobých programech i individuálních seminářích podělí špičky v oboru, mezi které patří Mirka Talavašková, Martin Havel nebo Dita Petrusová Filipová, a externí designéři, jako je Lay Sedláková, Miro Sabo nebo výherce reality show The Way Pavel Berky. Tak neváhejte a přihlaste se do kurzů, začínají už 4. září.

Kurzy pod vedením předních českých návrhářů a odborníků na teorii budou přizpůsobeny úplným začátečníkům i různým stupňům pokročilosti. Kromě navrhování a realizace vlastní tvorby jsou součástí dlouhodobých i krátkodobých vzdělávacích programů workshopy zaměřené na modelaci základních střihů, módní kresbu nebo módní fotografii v praxi. Nechybí nezbytné teoretické přednášky o základech oděvního designu, textilního a oděvního zbožíznalství, ale i základů marketingu a managementu.

Nedávnou novinkou je spolupráce s The Arts University College at Bournemouth v Anglii a jejich odbornicí na kreativní střihy Alenou Bessant nebo pětidenní fashion workshopy pro nejnáročnější, které jsou spojené s wellness v Mikulově. Kromě možnosti přiblížit se profesi nebo vysněné pracovní příležitosti napříč zaměřeními se absolventi nejvyšší úrovně naučí pracovat se svými silnými stránkami nebo založit vlastní značku.

"Naši absolventi pokračují převážně v zahraničí, nejčastěji na London College of Fashion nebo právě The Arts University College at Bournemouth, na jejichž výběrová řízení dokážeme plnohodnotně připravit. Jiní se vydali cestou samostatného oděvního designéra v ČR nebo v zahraničí," říká zakladatelka institutu Klára Haunerová. "O kurzy se často zajímají také bývalí absolventi odborných škol, kteří neměli možnost studium dokončit, anebo se profesi vzdálili a s odstupem let hledají cestu zpět, nebo profesionálové z médií či marketingových komunikací," upřesňuje ředitelka organizace, která sama absolvovala několik zahraničních univerzit včetně prestižní London College of Fashion.

Dlouhodobé kurzy v úrovních Basic, Medium a Profi se na adrese Korunní 101 otevírají každý semestr počínaje termínem 4. září 2017. Na kurzy se zaměřením nebo workshopy a semináře, kterých instituce nabízí více než patnáct, se vypisují přihlášky v průběhu celého roku. Přihlásit se do kurzu tak může každý bez ohledu na věk či vzdělání zde.