Přihlašte se na šestý ročník Prague Design Week

25.02.2019

Výzva pro všechny designéry, designérská studia, studenty designu, školy, šperkaře, módní návrháře, umělce, výrobce a další kreativce k přihlášení se na Prague Design Week 2019 platí už jen do čtvrtka 28. února. Neváhejte a staňte se součástí šestého ročníku mezinárodní designérské přehlídky, která proběhne od 15. - 21. dubna v centru Prahy.

Koncept designérské přehlídky Prague Design Week se zrodil v roce 2010 a navazuje na tradici mnoha vyspělých zemí světa pravidelně pořádat v hlavním městě přehlídku designu. Z potřeby prezentovat kreativitu, nápady, zručnost, technologie i výtvory talentovaných nejen českých designérů, studentů, ateliérů, řemeslníků, umělců, šperkařů, módních návrhářů a výrobců zakladatel Ondřej Krynek a jeho tým v Praze každoročně pořádá přehlídku designu v odlišném konceptu, než na který jsme zvyklí.

Kurátoři každý rok vyberou ze stovek přihlášených nejzajímavější designéry tak, aby skladba vystavovatelů nabídla během akce co nejrozmanitější prezentaci jejich tvorby a představila kvalitní či jinak zajímavé tvůrce. Chcete-li se přihlásit, tak neváhejte, šanci máte už jenom tři dny, tedy do čtvrtka 28. března. Podrobnější informace a přihlášku najdete zde

Prague Design Week se zaměřuje na vyprávění příběhů designu a chce výsledný produkt ukázat jako proces od první myšlenky přes skici a prototypy až k hotovému výrobku. Na akci tak neuvidíte jen samotné hotové nové produkty či celé kolekce, ale i pozadí vzniku. Někteří designéři ukazují ve svých expozicích materiály, formy či nástroje, jiní si na výstavě z expozice na týden udělají vlastní dílnu.

Součástí akce jsou workshopy s designéry, každodenní podvečerní přednášky designérů a celodenní promítání videí o designu v Design Kině. Celotýdenní vstupenka činí symbolických 150 Kč, za které dostanete i tištěný česko-anglický průvodce akcí na luxusním papíře. Vstupenka platí i na přednášky a na promítání. Tak přijďte na Prague Design Week a zažijte design jinak.