Přinášíme kompletní program zářijového Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

07.08.2018

S deseti zahraničními tvůrci na přehlídkovém programu bude letošní zářijová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku nejmezinárodnější ze všech dosud uskutečněných. Příznivci módy se tak mohou těšit na tvůrce z Nizozemska, Španělska i Japonska. MBPFW se bude konat v působivém prostředí Clam-Gallasova paláce od 31. srpna - 7. září. Vstupenky na přehlídkovou část jsou již nyní v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.

Redakce časopisu Dolce Vita ve spolupráci s předním nezávislým odborníkem Rachidem Naasem připravila přehlídku vybraných absolventů akademie ArtEZ. Ateliér módního designu této proslulé univerzity za 65 let svého působení vyslal do módního světa taková jména jako je Iris van Herpen či Viktor & Rolf. V rámci pražské přehlídky Dolce Vita presents ArtEZ, the alumni show curated by Rachid Naas se představí dívčí designérské duo Schepers Bosman tvořené Sanne Schepersovou a Anne Bosmanovou, dvojice návrhářů Diek Pothoven a Luuk Kuijf pracující společně pod značkou MARTAN, kreativní studio MAISON the FAUX, jehož hlavními designéry jsou Joris Suk a Tessa de Boer, návrhářka Lisa Konno a designér Peet Dullaert.

V rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program budeme mít možnost zhlédnout show současné španělské senzace Outsiders Division, extrovertní značky, za níž stojí trojice návrhářů David Mendez Alonso, Alberto Perancho a Ales Gallifa.

Díky spolupráci mezi pražskou UMPRUM a tokijskou módní univerzitou Bunka Fashion Graduate University bude pražské publikum také svědkem prezentace čtyř absolventů této věhlasné školy. Návrhář Zhenchuan Zhang předvede dámskou kolekci s názvem Infinite possibilities, Tong Zhang smíšenou kolekci SAMPLE LINE, Nicola Stefanie Thieleová dámskou kolekci niconico a návrhářka Miki Imamura dámskou kolekci nazvanou LiGHTPiA.

Program zářijové edice MBPFW, který je nyní kompletní a zveřejněný zde, tvoří však přirozeně především zástupci domácí scény. V rámci čtyř přehlídkových dní se od soboty 1. do úterý 4. září představí 15 českých a slovenských autorů a značek a dva vysokoškolské ateliéry

Můžeme se těšit na přehlídku Adama Kosta, Denisy Nové, Jana Černého, Michaela Kovačika, Pavla Brejchy, Terezy Vu, Zuzany Kubíčkové, autorských dvojic ALTER ERA, CHATTY a LAFORMELA, svou první samostatnou přehlídku bude mít vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018 Martin Kohout, návrhářka Dominika Kozáková, tvůrčí trojice Krnáč, Babicová, Coufalová a také studenti Ateliéru designu oděvu zlínské Univerzity Tomáše Bati. Na molo se vrací také Ateliér designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM, slovenská Nehera i největší domácí producent pánské konfekce značka Blažek. 

"Naše přehlídky jdou cestou inovativního stylingu. Chceme tak zvýraznit myšlenku, ze které kolekce Blažek jaro/léto 2019 vzešla, a ukázat, že i malosériová produkce má kreativní potenciál," říká k účasti na pražském fashion weeku šéfdesignérka značky Blažek Jana Kuťková.

Kromě nového uspořádaní v interiéru Clam-Gallasova paláce, kde se uskuteční většina módních přehlídek, nabídne módní týden také site-specific show Zuzany Kubíčkové v Galerii Rudolfinum a open-air přehlídku Jana Černého na Letenské pláni. Přehlídka Černého bude volně přístupná.

Volně přístupné bude také promítání uměleckých videí natočených během uplynulých ročníků MBPFW, které bude probíhat po tři večery 1., 2. a 4. září na nádvoří Clam-Gallasova paláce a také oblíbený Re-See Showroom supported by Nespresso & ELLE ve středu 5. září od 13 - 17 hodin.

Pro všechny módní profesionály i ty, kteří o kariéře v módním průmyslu teprve začínají uvažovat, je na programu #jetovtobě FUTURE FASHION WORKSHOP zaměřený na oděvní materiály budoucnosti, jenž se pod patronací společnosti Vodafone a za přítomnosti odborníků z knihovny materiálů MatériO Prague a návrhářky Ivy Burkertové odehraje v pondělí 3. září od 11 - 15 hodin. Vstup je volný na základě předchozí registrace.

Na čtvrtek 6. září připravila společnost Aerofilms ve spolupráci s časopisem ELLE premiéru filmu McQueen. Promítání britského dokumentárního snímku o fenomenálním návrháři se uskuteční v kině Světozor a vstupenky budou k dispozici v obvyklém předprodeji.

Vzhledem k dlouhodobé spolupráci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a Nadace Terezy Maxové dětem se MBPFW aktivně připojí k desetidenní nonstop sportovně-charitativní akci TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem na podporu znevýhodněných dětí, jejíž 4. ročník se bude konat od 6. - 15. září (více na www.teribear.cz).

V rámci probíhajícího marketu české autorské módy (24. srpna až 14. září) bude v Bibloo concept store v obchodním domě Kotva v nabídce reprezentativní výběr kvalitní lokální módy.

Chybět nebudou ani oblíbené večírky. V den zahájení už tradičně party z edice Addict (31. srpna), zatímco sobotní večer bude patřit Paper Discu pořádanému stylovým magazínem Blue Paper v Groove Baru (1. září).

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com