Program třetího Ostrava Fashion Weekendu se rýsuje

28.09.2018

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích bude ve dnech 15. - 17. listopadu hostit třetí ročník Ostrava Fashion Weekendu. Ten bezesporu patří k nejvýznamnějším módním událostem, které se v České republice konají, a proto i letos návštěvníkům nabídne pestrý program. Co se který den bude dít, se dozvíte z obrázku níže. Konkrétní jména módních designérů a značek budou odhalována postupně na webu a sociálních sítích akce.

Ostrava Fashion Weekend je módní show představující nejnovější kolekce známých návrhářů i mladých talentovaných designérů. Misí celého projektu je touha organizátorů rozvíjet módní povědomí v Moravskoslezském kraji, a také podpořit české módní návrháře v mezinárodním kontextu. Vynakládají proto maximální úsilí, aby česká móda zanechávala výraznější stopy jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Začínajícím návrhářům akce také pomáhá navázat obchodní vztahy.

"Módní osvěta včetně představení nových nadějných návrhářů nezačíná a nekončí u velkých metropolí a jejich bezesporu prestižních a zavedených akcí, ale měla by pokračovat i v jiných, zatím méně "osvícených" regionech. Protože cesta k větší kultivovanosti, vkusu a vnímání funkce oděvu začíná jako vše u základu nevědomé populace. Vše má svou genezi, odborníky z fashion branže zveme stejně jako nakloněné filantropy ochotné budování značek mladých výrazných talentů podpořit. Osvícenost není jen výsadou velkých módních center, týká se i malých regionů a měst. Tam začíná. Věděli to vůdci národního obrození, a vědět by to měla i současnost. Mnoho úspěchu podporovatelům, učitelům, talentům v rozletu, i studentům," vysvětluje Denisa Šuster, ředitelka Ostrava Fashion Weekendu.