Program zářijové edice MBPFW nabízí řadu atrakcí

07.08.2017

Zahájení v Pařížské

Ještě než se v sobotu 2. září na tenisovém stadionu Štvanice rozeběhne maraton přehlídek, módní týden otevře v pátek druhý ročník akce Pařížská Harper's Bazaar Shopping Night #2. Během toho obchody představí své novinky na podzim a budou módychtivé návštěvníky vítat až do desáté hodiny večerní. Od soboty budou navíc Pařížskou ulici po celou dobu trvání Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku lemovat velkoplošné módní fotografie.

Pánská novinka

Sobota, neděle a pondělí 2. - 4. září budou patřit přehlídkám Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, při nichž se předvede téměř dvacítka návrhářů, módních značek a školních ateliérů. Vstupenky na přehlídky jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.cz. V sobotu se navíc koná představení nové oděvní kolekce jednoho z aktuálně nejvýraznějších streetstylových fotografů současnosti Adama Katze Sindinga, který je na pražském módním týdnu již pravidelným hostem. Vstup je volný, začátek v 19 hodin v The Room by Basmatee.

Nové kolekce v detailu

Po skončení přehlídkové části se kolekce všech návrhářů opět představí zblízka. V úterý 5. září od 14 - 17 hodin budou mít v rámci akce Re-See Showroom supported by Nespresso & Elle zájemci o módu možnost vidět na jednom místě reprezentativní tvorbu současné české módy. Designéři budou přítomni osobně, je tak možné dozvědět se více o jejich tvorbě přímo od nich. Nespresso navíc bude podávat skvělou kávu a redakce magazínu ELLE přímo v showroomu nafotí módní editorial. Místem konání je The Chemistry Gallery, vstup opět volný.

Ikonické tenisky

Od úterka do čtvrtka 5. - 7. září bude v Klubovně 2. patro v Dlouhé ulici probíhat výstava o historii tenisek adidas Equipment "EQT - Behind The Scenes by adidas Originals". Na programu jsou přednášky, zábavné aktivity a párty. Zájemci mají možnost výstavu navštívit denně od 15 - 21 hodin, vstupné je zdarma.

Výstava nejkrásnějších bot dneška

Ve středu 6. září se mohou obdivovatelky luxusních střevíčků Manola Blahnika těšit na komentovanou prohlídku výstavy Manolo Blahnik The Art of Shoes v Museu Kampa, začátek je stanoven na 18:30 hodin. Expozicí nejkrásnějších střevíčků současnosti od světoznámého obuvníka, který má kořeny v Čechách, provede iniciátorka výstavy a prezidentka společnosti Spain Art Marcela Tosal. Vstupné se hradí předem přes Ticketstream nebo na místě.

Kniha módy

Ve čtvrtek 7. září od 19 hodin bude ve Fresh Labels pokřtěna kniha streetstylového fotografa Jakuba Ferance, vstup je volný.

Designové "vansky"

Na propojení vysoké módy se stylem ulice se mohou zájemci přijít podívat do Footshopu, kde v pátek 8. září od 19 hodin proběhne představení nové limitované edice Vans, jež vznikla ve spolupráci s Karlem Lagerfeldem.

Pomalá móda

Během víkendu 8. - 9. září vypuknou SLOU Fashion Days, což je nový název pro oblíbený happening udržitelné módy. V prostorách holešovického Vnitroblocku čeká všechny návštěvníky pop-up store značek, designérů a výrobců, kteří tvoří módu s respektem k přírodě a lidem. Hlavním hostem bude zakladatelka mezinárodní kampaně Fashion Revolution Carry Somersová. Na programu jsou semináře, workshopy a také SWAP párty, kde je možnost vyměnit svršky. Program po oba dny trvá od 10 - 20 hodin, vstupné se neplatí.

Stylové večírky

K módnímu týdnu už tradičně patří několik večírků, kde se zájemci o módu setkávají s insidery a tvůrci. V pátek 1. září v holešovické HALE 36 od 22 hodin startuje devátá párty ze seriálu Addict, vstupenky koupíte na místě. Dalším v pořadí je večírek v klubu Le Valmont, který se koná ve čtvrtek 7. září od 22 hodin a vstup je zde zdarma. A nakonec v pátek 8. září se opět v holešovické HALE 36 od 22 hodin uskuteční další z edice Blue Paper Party, na níž je možné vstupenky zakoupit v předprodeji nebo na místě. Tak let the party begin!

Kompletní program nadcházejícího Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku je nyní k dispozici na zde.