První smysluplné Vánoce se SLOU Fashion Days

11.12.2017

Skutečná radost dělá radost všem se stalo heslem vánočního speciálu SLOU Fashion Days. Vybrané eko-friendly značky a návrháři ji rozdají už 15. a 16. prosince. Vánoční dárky vybírané srdcem i rozumem bude možné ve zmíněných dvou dnech pořizovat i vlastnoručně tvořit v prostorách Bottegy ve SmetanaQ.

Během dvoudenního programu bude možné pod stromeček pořídit dárky z nabídky desítek zavedených módních značek a designérů, zabývajících se etickou tvorbou ready to wear kolekcí a módních doplňků, jejichž výroba, technika či materiály jsou ohleduplné ke společnosti a životnímu prostředí. Stejně tak bude možné narazit i na doposud nepoznané lokální tvůrce, kteří stojí za objevení.

Od inovativních technologií přes recyklaci až po upcycling, to vše bude k vidění na SLOU Fashion Days. Seznámit se můžete také s DIY technikami v rámci workshopů s KAWAK či REFORMÁT a odnést si své vlastní vánoční dekorace z recyklovaných jutových pytlů, balicí papír, vánoční přání či upcyklované módní doplňky z nenošených i starých svetrů. Chybět nebude ani oblíbená výroba přírodní kosmetiky se studiem Tiny Life.

Na vánoční edici SLOU Fashion Days se poprvé uvede pražská dílna Nadoma a Naven, která obléká naše nejmenší do pohodlného oblečení z bio bavlny originálních barev a vzorů. Každý kus je v malých sériích vyráběn ručně, s láskou a za důstojných podmínek.

V nabídce nebude chybět ani veganské vánoční cukroví nebo "univerzální" dárky. U neziskové organizace Člověk v tísni budete moci pořídit například kozu a darovat jí hned dvakrát - certifikát svým blízkým, živé zvíře rodině v chudých zemích. Díky projektu Prales dětem můžete věnovat pod stromeček celý kus pralesa a společnost Arnika zajistí na přání ochranu přírody v Čechách.


PROGRAM

PÁTEK 15. prosince 2017 (shopping zóna 16:00-20:00)

  • *Workshop REFORMÁT / výroba ozdob, vánočních přání a dárkového papíru / 16:00-20:00
  • *Workshop KAWAK / výroba kompostovatelných vánočních dekorací / 16:00-20:00

SOBOTA 16. prosince 2017 (shopping zóna 10:00-20:00)

  • *Workshop Koshiless / výroba ozdob na stromeček ze starých košil / 10:00-11:00
  • Workshop Koshiless / výroba čepic, šál či rukavic z nenošených svetrů / 11:00-13:00
  • Workshop Jana Stejskalová felting design / výroba dekorací metodou plstění / 13:00-14:30
  • Workshop Tiny Life / výroba přírodní kosmetiky / 14:30-16:30
  • *Workshop KAWAK / výroba kompostovatelných vánočních dekorací / 16:30-20:00

*otevřené workshopy, na které není nutná registrace