Rodina prodejen NILA se rozrostla o čtvrtý přírůstek

20.05.2019

NILA otevřela novou, a v pořadí již svou čtvrtou prodejnu, v pražském Karlíně. Vyznavačům zodpovědného životního stylu se tak nabízí velkorysý prostor pro nákupy udržitelné módy, bytových i oděvních doplňků a biokosmetiky. Multibrandový NILAstore Karlín najdete v prostoru bývalé truhlárny v ulici Šaldova 5, který je součástí objektu Malý Karlín.

Rozšíření rodinné firmy NILA o čtvrtou pobočku, tedy na celkových 550 m² prodejní plochy, ji mezinárodně uvádí do společnosti největších nezávislých koncept storů. Všechny prodejny spojuje zejména pečlivý výběr etických značek z celého světa, a také designérský koncept jejich interiéru, na němž se autorsky podílel Atelier FAR. V objektu Malého Karlína se také otevřela prostorově skromnější NILAdaily, jejíž sortiment se soustředí na k přírodě šetrné produkty pro domácnost či biokosmetiku.

Jedním z motivů, proč Eva a Pavel Urbanovi zvolili pro rozšíření svého podnikání právě Karlín, byla jeho lokální komunita. Spatřují v ní nejen kupní sílu, ale také možnost přispět k jejímu dalšímu rozvoji a posílení. Vycházeli přitom ze své pozitivní zkušenosti z Korunní ulice na Vinohradech, kde postupně vznikly tři samostatné, ale zároveň velmi provázané prodejny NILAstore, NILAkids a NILAdaily.

"Rádi bychom v horizontu několika let otevřeli NILAstore i na druhé straně řeky, a zajistili tak dostupnost nabídky celé šíři našich pražských zákazníků. Myslíme si, že si lidé zaslouží osobní nákupní zážitek a v čase sílícího trendu online nakupování chceme jít jinou, tradiční cestou. Neradi zatěžujeme Prahu dopravou zboží, kdy balíky najedou desítky kilometrů k cílovému zákazníkovi. Jsme rádi, když lidé nasednou na tramvaj a přijedou si koupit to, co jim opravdu sedí. V e-shopu proto nabízíme i osobní donášku s možností vyzkoušení, kdy kurýr jezdí po Praze tramvají," komentuje směřování rodinné firmy NILA její zakladatelka Eva Urbanová.

Aktuálně NILAstore Karlín nabízí přes 100 značek, jejichž portfolio se chystá rozšířit také o lokální tvůrce. Zastoupení značek ve všech prodejnách NILA je velmi vyvážené, přičemž dostupnost konkrétního zboží v jednotlivých kamenných prodejnách si můžete ověřit i na e-shopu www.nila.cz. Právě v karlínské pobočce pak můžete najít úplné novinky.