SLOU Days již tento víkend představí opravdovou revoluci hodnot

12.06.2018

Třídenní program SLOU Days odprezentuje komplexní možnosti eco-friendly přístupu k životu v podobě prezentací značek a projektů z oblasti módy, designu, ale i služeb, vzdělání a technologií. Událost, jejíž součástí bude vyhlášení výsledků druhého ročníku soutěže o udržitelnou značku budoucnosti S Brand, se bude konat od 15. - 17. června v OD Kotva na Náměstí Republiky za přítomnosti zahraničních hostů a odborníků z oboru i veřejné správy. 

Kromě již tradiční Shopping a Info zóny SLOU Days uvede nový koncept Galleries, který má za úkol návštěvníky interaktivně zapojit, edukovat a inspirovat ve čtyřech oblastech Fashion, Beauty&Cosmetics, Zero Waste a Living. V Shopping zóně bude tentokrát možné vybírat ze seznamu více než 50 značek. Semináře, workshopy a diskuse s odborníky se budou v Ragwear Info zóně konat po celé tři dny. Do jejího programu je letos poprvé zařazen i program pro střední školy. Hlavním zahraničním hostem šesté edice se stane ikona trendsettingu, etického přístupu a inovací v oblasti textilního průmyslu, pětaosmdesátiletá Dominique Peclers.

"Galleries jsou informační fóra, do kterých návštěvníci mohou vstoupit, informovat se, vidět a zažít udržitelnou módu, organickou kosmetiku, život bez odpadu nebo interiér bytu v konceptu pomalého životního stylu. Budete se moci nechat nalíčit organickou kosmetikou, podívat se, jak se zabalit na cesty bez odpadu a jakou drogerii pořídit do domácnosti." dodává zakladatelka a tvář projektu Kamila Boudová

Zvýhodněné vstupné v rámci předprodeje činí 100 Kč / 80 Kč pro studenty. Podrobnosti včetně programu najdete zde.

První ročník události vznikl v roce 2015 pod názvem Sustainable Fashion Day jako součást oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Projekt, který nově nese název SLOU Days, založila Kamila Boudová, přední česká odbornice na udržitelnou módu a módní obchod. Žije a působí v Paříži jako lektorka předmětů Product Development a Sustainable Fashion na vysoké škole módního obchodu MOD'SPE a v Čechách vede online semináře o podnikání a udržitelné módě pod názvem Moyomi. Za své profesní zásluhy byla v roce 2017 zařazena do žebříčku 30 pod 30 prestižního magazínu Forbes.