Snow White, pohádková přehlídka roku sourozenců Ponerových

26.11.2018

S radostí jsme se minulý týden zúčastnili první autorské přehlídky sourozeneckého dua Poner s názvem Snow White. Nikol a Jakub nás přitom, jak sám název napovídá, vzali do pohádky o Sněhurce. Během téměř hodiny trvající módní show představili 90 šatů. Za svou tvorbu, která je oblíbená zejména u českých celebrit, sklidili zasloužené ovace a obdiv.

Svou židli hosté poznali podle typického červeného jablka s jmenovkou, ptačí klece a mechoví už jen dotvářelo dokonalou iluzi pohádky. Snové ale byly především šaty z dílny tohoto úspěšného návrhářského dua. Přehlídku otvírala i uzavírala Nikol Švantnerová, která mimo jiné vynesla i zlatou síťovanou róbu pošitou 150 tisíci křišťálovými kameny za půl milionu. Bílé honosné šaty s dlouhou vlečkou a velkorysým límcem představovaly vrchol večera. Tyto šaty jako pro Sněhurku přitom dvojice dodělávala těsně před přehlídkou.

Pro tvorbu sourozenců Ponerových jsou typické velmi ženské a odvážné siluety, ruční práce a zdobení jako je výšivka či třpytivé aplikace. Během show tak byly k vidění formální i večerní šaty, smyslné overaly, ale i svatební a honosné róby jako pro princezny. Některé šaty návrháři doplnili o pláště, kabátky a luxusní kožichy.

Uspořádat takto náročnou módní přehlídku trvalo zhruba měsíc. Poneři se na svůj velký večer sladili do černé barvy. Dali si záležet i na oděvu hostesek, pro něž speciálně ušili krátké zlaté a černé šaty, které zdobily opasky s kapsičkami. O účesy všech účinkujících se postaral tým kadeřníků od Libora Šuly, líčilo se kosmetikou Dermacol, šperky zapůjčilo BENY klenotnictví a Preciosa Components se postarala o to, aby se třpytily nejen šaty modelek, ale i celý prostor. Po celý večer teklo Campari proudem. Poneři si dle svých slov touto první autorskou přehlídkou splnili sen. My jim přejeme, aby trval co nejdéle.