Sophistic by Veronika představí svatební kolekci ŘEKLA ANO

11.09.2017

Návrhářka Veronika Štěrbová, tvořící pod značkou Sophistic by Veronika, zve na představení svatební sophisticované kolekce, kterou nazvala ŘEKLA ANO. Spolu s ní uvede podzimní kolekci s názvem Volání. A jaký impuls ji k vytvoření své vůbec první svatební kolekce vedl?

První myšlenky a inspiraci začala sbírat už v březnu, kdy musela prakticky ze dne na den přestat pracovat a přejít na klidový režim, jelikož se její očekávaná dcerka rozhodla dát o sobě vědět o měsíc dříve. A tak svoji touhu po tvorbě uspokojovala alespoň studiem nejnovějších haute couture kolekcí. Precizní zpracování, ručně vyšívané krajky a metry látky na jediném modelu ji zavedly ke skicáku. A tak celý ten měsíc až do porodu sbírala nové nápady do šuplíku.

"S mateřstvím se mi změnil svět a celý pohled na něj. Je to neskutečný příval inspirace a najednou i jakási lehkost bytí, protože dosavadní priority naprosto pozbyly smyslu. A přesně v tento okamžik jsem dostala ohromnou chuť vytvořit novou kolekci. Novou, výtvarněji pojatou, skrze kterou bych mohla svoji lásku, štěstí a lehkost bytí naplno vyjádřit," prozradila Veronika.

Navíc si řekla, že kdy jindy, než při tvorbě svatebních šatů to může návrhář trochu "přehnat". Začala proto procházet skici ze šuplíku, přikreslovat další a hledat materiály. Během léta tak vzniklo 5 solitérních modelů, které spojují všechny ty emoce a úchvatný materiál v podobě hedvábného šifonu s vetkávanou lurexovou nití a bavlněný atlas s třpytivou úpravou.

Kolekci pojmenovala jednoduše ŘEKLA ANO, protože o svých svatebních šatech sní každá žena od dětství, ale až v okamžiku, kdy vysloví ono ANO, se sny o svatebních šatech stávají realitou. Kolekce by proto měla být inspirací pro ty nevěsty, které se nebojí vyjádřit lásku a štěstí prostřednictvím svých svatebních šatů. Představení kolekce ŘEKLA ANO a Volání proběhne ve čtvrtek 21. září mezi 14 - 20 hodinou v Sophistic by Veronika, Jana Masaryka 52 na Praze 2.

zdroj: Sophistic by Veronika