Soutěž pro mladé oděvní designéry VAN GRAAF Junior Talent startuje

17.12.2018

Zahajuje další ročník soutěže mladých oděvních designérů s názvem VAN GRAAF Junior Talent. Soutěž o titul nejtalentovanějšího začínajícího oděvního designéra, pořádaná jako součást Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, nabídne vítězi podporu titulárního partnera, kterým se již počtvrté v řadě stal módní dům VAN GRAAF. Tento obchodní dům na Václavském náměstí nabízí značkovou módu vysoké kvality a individuální servis.

"Ve VAN GRAAF milujeme módu a uvědomujeme si, jak je důležité podporovat mladé talenty a jejich osobní růst. Proto jsme hrdým partnerem soutěže VAN GRAAF JUNIOR TALENT a těšíme se na talentované návrháře letošního ročníků. Všem přejeme hodně štěstí," uvádí zástupci obchodního domu. 

Až do pátku 25. ledna 2019 se do soutěže VAN GRAAF Junior Talent mohou hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit kolekci zdarma na mole MBPFW po boku největších profesionálů v oboru, a také PR podporu.

Na základě portfolií přihlášených uchazečů vybere odborná porota čtyři finalisty. Ti se představí jako součást oficiálního přehlídkového programu březnové edice pražského módního týdne, který se uskuteční od 22. - 29. března.

V porotě zasedne kromě zástupce titulárního partnera soutěže také ředitel MBPFW Lukáš Loskot, šéfredaktorka časopisu VOGUE Andrea Běhounková, šéfredaktor časopisu ELLE Petr Matějček, šéfredaktorka Harper's Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Aneta Šaferová a šéfredaktorka magazínu Esprit Lidových novin Eva Hlinovská. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.