Soutěž VAN GRAAF Junior Talent 2019 zná svého vítěze

25.03.2019

V rámci právě probíhajícího týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week se včera, tedy v neděli 24. března, uskutečnila přehlídka čtyř finalistů talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2019. Během společné show tak své kolekce představili začínající oděvní designéři, které vybrala odborná porota na základě předložených portfolií. Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se dostala absolventka Ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Denisa Dovalová, student Ateliéru módní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Jakub Patka, dále Boris Kráľ, student Ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati a Adam Grmolec, student Střední školy designu a módy, Prostějov.

Bezprostředně po módní přehlídce se odborná porota usnesla o vítězi. Stal se jím Boris Kráľ s kolekcí inspirovanou epochou siluety new look, která designéra vždy fascinovala. Tuto siluetu poté Boris překresluje do dnešní podoby. V kolekci si hraje se střihy, které dávají v kontrastu s objemnými kabáty a saky vyniknout úzkému pasu. Celou kolekci pojí jistá míra dramatičnosti, výrazné barvy, kontrastní siluety a odepínací detaily.

Talentovaný Boris Kráľ získal finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce a možnost představit svou kolekci na mole během zářijové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru, a také PR podporu ze strany organizátorů fashion weeku. Vítězi této prestižní soutěže gratulujeme!

Do soutěže, která se již čtvrtým rokem koná ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Odbornou porotu soutěže tvoří zástupce titulárního partnera, managing director pražského obchodního domu VAN GRAAF Verena Czaja, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, redaktor titulu Dolce Vita Ondřej Elsner, šéfredaktor časopisu ELLE Petr Matějček, šéfredaktorka Harper's Bazaaru Nora Grundová, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Aneta Šaferová a redaktorka lifestylového magazínu Lidových novin Esprit Karolína Minaříková Krupková. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week