Soutěž VAN GRAAF Junior Talent 2018 pořádaná v rámci MBPFW zná své finalisty

05.02.2018

Odborná porota talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent pořádané v rámci pražského týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku oznámila jména finalistů. Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na základě portfolií předložených přihlášenými návrháři. Finalisté představí své módní kolekce na společné přehlídce v oficiálním programu nadcházející edice módního týdne, která se uskuteční od 16. - 23. března.

Letošními finalisty VAN GRAAF Junior Talent se stali: návrhářský samouk Martin Kohout, studentka Ateliéru scénografie Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Dominika Kozáková, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Katarína Mydliarová a student Designu oděvu a obuvi na Střední škole umění a designu a VOŠ Brno Jan Smejkal.

Do soutěže, která se již třetím rokem koná ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma na mole Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Odbornou porotu soutěže tvoří zástupce titulárního partnera, manažer pražského obchodního domu VAN GRAAF Patrick Brosius, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová, zastupující šéfredaktorka časopisu ELLE Ivona Petružálková, marketingová manažerka časopisu Esquire Karolína Otevřelová, šéfredaktorka Harper's Bazaaru Barbara Nesvadbová, šéfredaktorka časopisu Marie Claire Veronika Štefanová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Petr Matějček. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW18 proběhne od 16. - 23. března. Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018 se uskuteční v neděli 18. března od 13 hodin v Clam-Gallasově paláci, který je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW. Poslední zářijová edice přilákala více než 15 tisíc diváků. Více o týdnu módy najdete na www.mbpfw.com.

foto: kolekce Jana Smejkala