Soutěž VAN GRAAF Junior Talent 2019 zná své finalisty

15.02.2019

Odborná porota soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent, pořádané v rámci pražského týdne módy MBPFW, oznámila jména finalistů. Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na základě portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali Denisa Dovalová, Adam Grmolec, Jakub Patka a Boris Král. Finalisté představí své módní kolekce na společné přehlídce v programu nadcházející edice módního týdne.

Do soutěže, která se již čtvrtým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma v průběhu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru, a také PR podporu ze strany MBPFW.

Odbornou porotu soutěže tvoří zástupce titulárního partnera, managing director obchodního domu VAN GRAAF Verena Czaja, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktor časopisu ELLE Petr Matějček, šéfredaktorka časopisu Harper's Bazaar Nora Grundová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Aneta Šaferová a šéfredaktorka lifestylového magazínu Esprit Lidových novin Eva Hlinovská. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW19 proběhne v termínu od 22. - 29. března. Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2019 se uskuteční v neděli 24. března od 15 hodin v 5. patře OD Kotva, které je zároveň hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW. 

foto: z kolekce D. Dovalové