Šperkařka Adéla Wiesenbergová bude vystavovat v Marzee

07.07.2017

Diplomová práce Adély Wiesenbergové, absolventky ateliéru Design kovu a šperku na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, byla vybrána do Marzee International Graduate Show 2017. Každoroční událost představí výběr šperků a objektů více než 100 absolventů ze 40 různých uměleckých škol a akademií z celého světa. V předešlých letech byly vybrány práce studentek Markéty Šumové (2016) a Veroniky Gocové (2015).

Jako hlavní inspirační zdroj své kolekce nazvané NAZDAR si Adéla zvolila motivy sgrafit, které vytvořil její prapředek Alois Mudruňka na Sokolovně v obci Uhersko. Ty jsou pro obec jakýmsi šperkem. Náhrdelníky a brože jsou zhotoveny z dřevěných dýh (jasanové a ebenové dřevo) v kombinaci s mosaznými detaily. Příjemná je kooperace fungování šperku s tělem, kdy se dýhy stávají organickým materiálem, který se díky své pružnosti na těle mění a pohybuje. Adéla skvěle využila své dovednosti získané při bakalářském studiu v ateliéru Fashion design.

Galerie Marzee touto událostí podporuje rozvíjející se mladé talenty již od roku 1986. Nejlepší absolventi tak mají možnost vystavovat ve světově proslulé galerii, v jedné z největších galerií v Holandsku a největší galerii moderního šperku na světě. Výstava se bude konat od 20. srpna - 25. října. Více najdete zde.

foto: Tomáš Polák, modelka: Markéta Šumová