Styl a Kabo již příští víkend

10.08.2018

Premiéry kolekcí chystaných pro příští sezonu, trendy v podání módních expertů, B2B jednání a exkluzivní přehlídky. Veletrhy STYL a KABO slouží módní branži dvakrát ročně už celých 25 let. Příští víkend, tedy 17. - 19. srpna bude v hlavní roli móda pro sezonu jaro/léto 2019.

Historie veletrhů STYL a KABO se začala psát už před čtvrtstoletím. Na funkcionalistickém výstavišti v Brně tehdy připravovali první ročník veletrhů věnovaných výhradně textilu, obuvi, kožené galanterii a bižuterii. Na českém trhu šlo o novinku, která vycházela vstříc sílící poptávce po kontraktačních setkáních konaných dvakrát do roka v rytmu střídání módních sezon.

Nevíte-li si ve vašem podnikání s něčím rady, jsou pro vás v pavilonech P a F připravena Poradenská centra. S dotazy se můžete obrátit na experty například v těchto oblastech:

PORADENSKÉ CENTRUM STYL - pavilon P (přímo na hlavní uličce)

K dispozici jsou odborníci z Textilního zkušebního ústavu s dotazy na tato témata: Materiály - jejich funkčnost a údržba, Nové materiály a technologie, Reklamace z pohledu výrobce, prodejce, soudního znalce - legislativa, praktické problémy, Vlastnosti pletenin. Více informací o poradcích najdete ZDE.

PORADENSKÉ CENTRUM KABO - pavilon F / KABO LOUNGE

Zde budou připraveni zodpovědět otázky odborníci z České obuvnické asociace, České obchodní inspekce a renomovaný soudní znalec. Okruhy témat, se kterými zde poradí: Reklamační řízení z pohledu soudního znalce, reklamace oprávněné a neoprávněné, charakteristika a projevy jednotlivých vad. Možnost konzultací ke konkrétním reklamacím. Dozorové pravomoci ČOI, kupní smlouvy se spotřebiteli, informační povinnosti prodávajících, kupní doklady, ochrana spotřebitele, povinnosti prodávajících při distančním prodeji, formální náležitosti reklamačního řízení, mimosoudní řešení spotřebitelských sporů - vše podle dikce Občanského zákoníku, Zákona o ochraně spotřebitele a Zákona o České obchodní inspekci v platném znění. Co je zapotřebí pro založení firmy? Možnosti čerpání podpory pro začínající podnikatele. Jak stanovit marketingovou strategii firmy a jak si vybrat seriózní dodavatele? Informace k E-learningu pro prodejce obuvi. Více informací o poradcích najdete ZDE.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o výrobě plavek, ale báli jste se zeptat ... I tak by se mohla jmenovat unikátní expozice "la Manufacture - plavky krok za krokem aneb od nápadu až po recyklaci". Prohlédnete si ji v pavilonu P a zjistíte, co předchází výrobě plavek, jaké jsou k ní potřeba materiály a stroje a jaká jsou základní pravidla správného užívání a údržby. Chybět nebude ani trendové fórum. Navíc zde uvidíte doprovodnou výstavu unikátních historických fotografií mapujících více než 100 let historie plavek a koupací módy v zahraničí i tehdejším Československu. V sobotu 18. srpna i v neděli 19. srpna vždy v 10:45 hodin se navíc můžete zúčastnit vernisáže s odborným výkladem.