Taťána Kovaříková představuje kolekci WHITE NOW

08.04.2019

Taťána Kovaříková, která patří k české návrhářské špičce, je známá svou oblibou černé barvy. Sama se v ní velmi dobře cítí a černý model nechybí v žádné kolekci, která vzniká pod její taktovkou. Modely pro sezónu jaro/léto 2019 tak proto doslova překvapují svou stěžejní barvou v podobě bílé.

"Móda je o pocitech, samozřejmě vždy v kombinaci s kvalitním materiálem a výborným krejčovským zpracováním. Rozmanitost barev mám velmi ráda, a i když černá je mou preferovanou, vnímám ji jako velmi sofistikovanou, kolekce jaro/léto 2019 je protknutá světlem a za stěžejní barvu jsem zvolila bílou, evokující relaxaci, ženskost a čistotu stylu," vysvětluje sama návrhářka Taťána Kovaříková.

From runway to reality by mohlo být sloganem kolekce, která nese název WHITE NOW. Její nafocení návrhářka svěřila úspěšné fotografce Anně Kovačič. Taťána také požádala o pózování před objektivem hned tři nádherné, inspirující ženy plné radosti ze života. "Herečka Jitka Asterová, spisovatelka Barbara Nesvadbová a herečka Anna Kameníková jsou přesným ztělesněním žen, pro které tvořím," říká Taťána Kovaříková a dodává: "Vážím si žen, které se nebojí být ženami, jsou krásné, odvážné a osobité."

Pro celou kolekci je ústředním znakem světlo v podobě bílé a zlaté, nicméně oblíbená černá má také své zastoupení. Jádro kolekce tvoří stavební prvky letního šatníku, tedy top kusy, které nikdy neomrzí, ale i přesto jsou nepřehlédnutelné. Modely prezentují kontrasty forem a rafinovanost nejen v podobě dlouhých šatů.

Hlavním materiálem kolekce se stal tyl, krajka a hedvábí. Odhalená ramena, letní kabáty, korzety, večerní šaty z taftu a flitrů... to vše v souladu tzv. slow fashion, která klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a tradici s respektem k biodiverzitě a lidským právům.

Jednotlivé modely navazují na předešlou kolekci a dají se kombinovat. Kvalitní materiály vyrobené v Evropě doplňuje precizní zpracování. Samotná výroba kolekce vznikla v České republice, a to v ateliéru návrhářky na Starém městě v Praze. Více se dozvíte také na zde nebo v butiku TATIANA, Dušní 1 na Praze 1.

foto: Anna Kovačič, tváře: Jitka Asterová, Barbara Nesvadbová, Anna Linhartová-Kameníková, styling: Jan Pokorný, MUA: Margita Skřenková, Marta Šantorová, brýle: Safilo