The Way, reality show z designérského prostředí

30.05.2017

Osm mladých talentovaných návrhářů, kteří bojují o své místo v krásném, ale tvrdém světě módy. Šest nekompromisních porotců, kteří v tomto světě už něco znamenají, a devět epizod plných nápadů, kreativity, odhodlání, nadšení, slz, ale především chuti v tomto světě uspět. To je nová reality show The Way, kde se bojuje o milion korun a jméno na módní scéně.

Reality show The Way pomůže mladým českým návrhářům etablovat jejich značku na poli módní tvorby. Porota odborníků s vytříbeným vkusem v čele s uznávanou módní manažerkou Katarínou Král, spisovatelkou a šéfredaktorkou lifestylového magazínu Bárou Nesvadbovou, módní fotografkou Lucií Robinson a designérkami Mirkou Horkou a Petrou Balvínovou vybírala z téměř stovky přihlášek a do reality show nakonec poslala osm osobitých návrhářů, kteří se utkají v devíti soutěžních epizodách. Mezi nimi najdete jména jako Denisa Dovalová, Tereza Rosálie Kladošová, Vladimír Staněk, Jiří Kalfař, Lay Sedláková, Miro Sabo, Pavel Berky a Vendula Niklová. Jejich úkolem bude vytvořit dámskou, pánskou, případně unisex kolekci, respektující principy udržitelné módy a inspirovanou tématem Heritage (česky Odkaz).

"Je to první soutěž, kde uvidíme celý kreativní proces, to, jak se tvoří celá kolekce na konkrétní zadání. Naším cílem bude vytvořit kolekci, která bude mít perspektivu," prozrazuje Katarína Král s tím, že půjde o kolekci pro sezónu podzim/zima 2017. "Uvidíme, jak návrháři uvažují, co potřebují, s čím musí přijít, aby mohla vzniknout věc, kterou můžeme nosit. Výsledkem ale nebude jen super kolekce, díky této soutěži dáme jednomu šanci a podmínky pro to, aby mohl vytvořit svoji vlastní značku, etablovat se na trhu a přinášet svoji kolekci každý rok," dodává.

V každém díle opustí soutěž jeden z talentů, dva nejlepší se utkají za měsíc, tedy 29. června ve velkém finále. O vítězi rozhodne odborná porota během módní přehlídky, v níž finalisté předvedou to nejlepší ze své tvorby. Navíc poslední, tedy desátý díl divákům odhalí zákulisí z výroby vítězné kolekce a záběry z jejího uvedení během Grand Openingu nové části Centra Chodov, který se uskuteční v říjnu 2017. Završí tak nejen cestu za úspěchem, ale poodhalí i veškeré přípravy a každodenní práci návrháře.

"Vkus je záležitost velmi individuální, my ale máme kritéria. Budeme chtít, aby dokázali obléct konkrétní českou ženu či muže a to jim přinese možnost ovlivnit okolí svým vlastním sdělením, názorem, svojí filozofií, svým oblečením...," doplňuje Barbara Nesvadbová.

Projekt The Way přináší Designer Gallery Centra Chodov a vítěz, který neporažený projde všemi koly, získá finanční podporu ve výši 1 000 000 Kč. Generálním partnerem projektu The Way se stal Mercedes-Benz Česká republika s.r.o. Podporu získal také od značek Veuve Clicquot, Manufaktura, Aurosa, Tonak a Vnitroblock. Materiály na výrobu soutěžní kolekce exkluzivně dodává PAR EXCELLENCE.

zdroj: www.spotmagazine.cz