Tradition - Evolution - Revolution! Hlásí Pietro Filipi

28.06.2019

Česká módní značka Pietro Filipi během poslední edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila kolekci na letošní podzim a zimu. Tu vystihuje hravé až eklektické kombinování tradičních materiálů a klasických střihů s trendy hi-tech prvky a reflexními barvami. Kolekci tak nejlépe vystihuje právě heslo Tradition - Evolution - Revolution!

Zmiňovanou kolekci navrhl interní tým ve složení Martha Bryxi, Monika Drápalová, Filip Hieke a Margarida Dias Machado. Vzniklo tak celkem 20 dámských a 12 pánských modelů zdůrazňujících hravé kombinace elegance a ležérnosti typické pro Pietro Filipi, stejně tak jako využití sportovních, technických i retro prvků.

Návrháři Pietro Filipi se tentokrát snažili nabídnout jiný úhel pohledu. Módě konce 20. let nového tisíciletí tak podle nich bude vévodit eklektický mix retra, výrazných barev a sportovní elegance. Zachovávají však jistý odkaz k tradici, zejména v použití materiálů jako je vlna, tvíd i tartan, které se objevují v ležérně sportovních střizích. Outdoor se ještě více prolíná s klasikou a dále ještě posouvá vnímání street wear a postupně nového fenoménu označovaného jako new casual.

Klasické střihy s tradičními materiály inspirovanými skotským prostředím v pánské kolekci doplňují technické materiály a sportovní prvky vytvářející linii označovanou jako rainman. "Vizí je přiblížit se co nejvíce současné vlně trendů - sportovní prvky, mladistvý uvolněný look, který umožňuje variabilitu šatníku," uvádí designéři s tím, že v kolekci se podařilo ve větší míře použít materiály s technickými vlastnostmi jako reflexní, vodě i větruodolné materiály, PFC free, případně využívající membrány a podobně. "Technické materiály nejsou jen součást outwearu, ale zařadili jsem do kolekce i oblek nebo košili z materiálů s vodoodpudivou povrchovou úpravou," dodává návrhářský tým.

Tato část kolekce je vyvedena spíše v tmavších, tlumenějších barvách. Nechybí ale také prvky takzvané new red. Ta se objevuje jak v dámské kolekci, tak v pánské části, kde celkové looky pomocí doplňků jako jsou pásky a vhodná obuv tato barva rozsvítila a pomyslně rozbila. Více se dozvíte na webu společnosti.