UMPRUM pořádá kurz kresby a malby pro veřejnost

02.10.2018

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze pravidelně pořádá kurzy pro veřejnost. Nově otevřeným je Kurz kresby a malby v zimním semestru 2018/2019. Přihlásit se tak může každý, kdo chce zlepšit své vidění reality, kdo si chce vyzkoušet způsob výuky na UMPRUM, různé techniky kresby a porovnat své práce s ostatními.

Kurz se skládá z figurální a nefigurální části. Je možné studovat základy kresby a perspektivu. Pro figurální kresbu je k dispozici několik modelů, sulfitový papír, kreslící prkna pro kresby v životní velikosti a především profesionální vedení. Na kurzu malby se probírají jednotlivé malířské techniky, jejich aplikace v malířské tvorbě, výroba barev, příprava podkladů a teorie malby.

Oba kurzy - jak kresby, tak malby - spojuje teoretická část, která se skládá z kapitol dějin výtvarného umění, designu a architektury. Po skončení kurzu mají studenti možnost obdržet Certifikát o absolvování kurzu kresby.

Kurzy se konají od 1. října - 21. prosince, vždy v pondělí od 19:15 - 22:15 hodin a v pátek od 17:10 - 20:00 hodin. Cena kurzu činí 7 000 Kč, slevu 20% obdrží studenti denního studia na SŠ i VŠ. Při zápisu do kurzu studenti předloží platné potvrzení o studiu vystavené školou. Úhrada  kurzovného proběhne převodem na účet č. 19-5599810247/0100, VS 501, vždy je třeba uvést jméno účastníka do poznámky. 

Maximální počet účastníku na vyučovací den je 20. Platba musí být provedena před začátkem kurzu. Případné odborné dotazy zodpoví vedoucí kurzu Mgr. A. Libor Kaláb na lkalab@seznam.cz. Na kurz kresby a malby je třeba se přihlásit pomocí přihlášky, kterou najdete zde a odešlete ji na sedlecky@vsup.cz