UMPRUM SHOP 2017, aneb Welcome to Wonderland

15.12.2017

Sháníte netradiční vánoční dárky pro své blízké? Pak navštivte letošní UMPRUM SHOP s podtitulem Welcome to Wonderland. Na tomto předvánočním marketu studentů a absolventů UMPRUM v Galerii UM najdete stovky originálních děl a jedinečných vánočních dárků od 68 talentovaných tvůrců. Obchod bude otevřen od 14. - 17. prosince.

Představte si zasněženou krajinu plnou překvapení a splněných přání. Nákup dárků a zároveň odpočinek od vánočního shonu. Takový bude v pořadí již devátý UMPRUM SHOP. Akci pořádá Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze a její ateliér módní tvorby. 

"Jedná se o studentský projekt, kde mají možnost nejen prodat své práce, ale zároveň se na něm učí, jak to chodí v praxi. Akci musí zvládnout ve spolupracujícím týmu - od organizace, po sběr prací a komunikaci s prodávajícími, instalaci a úspěšnou medializaci kampaně. Mnozí mají poprvé možnost zjistit, jak složité je úspěšně zprodukovat nějakou akci", říká koordinátorka projektu, asistentka Ateliéru módní tvorby, Viera Devečková.

Představí se zde jak práce studentů, začínajících návrhářů a designérů, tak již renomovaných značek a absolventů UMPRUM. V nabídce bude autorské oblečení, šperky, bytové doplňky, výrobky ze skla, porcelánu nebo dřeva, nebudou chybět autorské knihy a řada drobností pro radost. To vše bude zasazeno do instalace připomínající poklidnou zimní krajinu v rozsáhlé Galerii UM.

Dveře Galerie UM na UMPRUM, nám. Jana Palacha 80 na Praze 1 se otevírají ve čtvrtek 14. prosince a zůstanou přístupné každý den od 11 - 20 hodin, až do neděle 17. prosince. Vstupné je zdarma.