V dílně značky LAFORMELA startuje sportovní styl na vysoké úrovni

13.04.2018

Česko-slovenská značka LAFORMELA odstartuje sezónu jaro/léto 2018 kolekcí s podtitulem Hold Tight. Při její realizaci si designéři značky Miroslava Kohutiarová a Antonín Soukup hráli s barevnou kompozicí, která vychází z tematiky závodních sportů. Jejich tvorbu výrazně ovlivnila také popová hudba z období kolem roku 2000. Kolekce tradičně obsahuje i vzájemně kombinovatelné unisexové kusy oblečení.

Návrat k popové hudební scéně roku 2000 návrháře povzbudil ke zkrácení délek topů a sukní. "Vznikla tak nezávislá žena oblečená v uvolněném stylu, připravená na jakoukoliv příležitost, která je sama sebou," říkají designéři.

Všechny modely jsou vyrobeny s estetikou značky LAFORMELA u tradičních českých výrobců. Ve spolupráci s firmou Contenti tak vznikly halenky a šaty z košilovin. Nostalgii v subkulturách LAFORMELA opět reflektuje do kovových prvků a doplňků, včetně sedmi stylů letních sandálů, které budou v prodeji pod značkou LAFORMELA za podpory českého výrobce obuvi Snaha.

V kolekci převažují letní pastelové a výstražné fosforující barvy. LAFORMELA zůstala věrná grafické členitosti oděvu. Dvacet looků tvoří asymetrické topy se vzdušnými průstřihy, minisukně s členěným sedlovým páscem, šaty s asymetricky řešenými rukávy, zapínací vesty, ale i trika, polotrika, džíny, kalhoty či šortky, z nichž většina je obohacena praktickými průstřihy a kapsami. V kolekci nechybí lehké letní mikiny z přírodních materiálů.

I ve sportovním pojetí značka zůstává věrná kombinaci na první pohled nesourodých materiálů nebo košilovině. Designéři značky tentokrát objevovali i nové materiály, mezi kterými vyčnívá například letní softshell a funkční materiály s antibakteriálními vlastnostmi. Nové materiály zvolili také k práci s technikou signifikantního plisování, které zdůrazňuje městský styl siluet. Detaily jednotlivých celků jsou ozvláštněny síťovanými materiály, které se využívají například u sportovních dresů. Závodní motocyklistika se mimo jiné odráží v brandingu oděvů a v podobě froté aplikací. Již podruhé se v kolekci LAFORMELA objevuje tradiční mexická džínovina s vysokou gramáží a speciální vintage úpravou, která je zároveň šetrná k životnímu prostředí.